| andreeya a întrebat:

Vreau sa am un abdomen plat, ce ma sfatuiti sa fac ca sa fie plat cat mai repede posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| just4fun_8801 a răspuns:

@haydee s-a dovedit stiintific ca apa rece stimuleaza efectul de "ba ce foame imi e"
Si daca exercitiile pentru dreptii abdominali nu te ajuta sa ai un abdomen reliefat atunci imi spui si mie eu de la ce il am?

Cat despre raspuns te duci la un antrenor personal si te rezolva el intr-un timp record si o sa vezi ca banii dati o sa merite happy

| Haydee a răspuns:

Inoata! Eu de fiecare data cand ies din piscina dupa ce am facut exercii, am inotat am un abdomen plat.
p. s. s-a dovedit stintific ca daca faci abdomene nu vei avea un abdomen plat, insa abdomenele nu stricabig grin

| Gabystelistu95 a răspuns:

- Iaurturi, branza dulce de vaci
- Branzeturi uscate cu un continut de grasimi redus
- Carne de pui, vita, peste, cat mai slaba, preparata fara prajeli
- Paste fainoase, orez, pesmet, cereale la micul dejun
- Legume fierte
- Fructele, in special mere, pere, gutui, lamai, capsune

Alte răspunsuri
| Sabina_1904 a răspuns:

Nu-i adevarat ca abdomenele te ajuta sa ai un abdomen plat, acestea doar iti intaresc muschii.Eu zic sa te apuci de un sport: tennis de camp, innot, mersul pe bicicleta(cica functioneaza daca mergi 1h/zi; slabesti pe saptamana jumatate de kg)dar sa ai si o alimentatie sanatoasa(nu neaparat regimuri, diete)elimina grasimile, sucurile prajelile etc. O sa vezi ca o sa dea rezultate! SUCCES!

| spillux a răspuns:

Acelasi lucru il incerc si eu, nu de mult timp. Nu am timp de inot, sala... dar in casa (daca ai vointa) poti obtine rezultate la fel de bune ca si la sala. Abdomenele sunt de mai multe tipuri, incearca: http://www.220.ro/uSrvSwX3gN/Cel-Mai-Bun-Program-De-Abdomene dar nu din prima zi, o mancare sanatoasa (nu regim - ala e pentru grasi), de ce nu alergat (iti poti pune/inveli peste burta o folie de ceolofan, atunci cand faci sport/alergi - transpiri din abundenta) + alte mici exercitii de casa, pentru a nu te axa doar pe abdomene si gata (o greutate mica, fesieri, geno, bicicleta...). Fa-ti un program, cu serii si tine-te de el, zilnic si pe langa un abdomen plat vei obtine si sanatate, stare de bine, un creier oxigenat...Rezultatele nu vor fi de azi pe maine, dar nu te lasa. Succes

| Nastia a răspuns:

Abdomene si genoflexiuni...

| Dorinel a răspuns:

Sala! Exerciti fizice!

| Jupiter a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek
Multi zic ca functioneaza.

| Anto97 a răspuns:

Daca ti-as explica eu parca nu ar fi destul :)... uite, iti dau cu placere aceste linkuri de pe care te poti informa si poti afla multe lucruri interesante;)

http://www.benessere.ro/Silueta-Ta/697/Cum-obtii-un-abdomen-plat.html
http://www.topfeminin.ro/......domen+plat

http://www.egirl.ro/Cum-sa-ai-abdomenul-plat-mereu,a1507.html

http://www.healthy.ro/......2-ore.html

Succes! pa-pa!;)

| angel_7904 a răspuns:

Abdomene non-stop...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Multe abdomene zilnic şi fără grăsimi în alimentaţie.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as propune un electrostimulator muscular. E foarte practic si comod. In plus nu depui nici efort si-l poti folosi la tine acasa oricand ai timp. Oferta e foarte variata pe piata. Eu folosesc unul cu 8 electrozi si e foarte bun. Am facut chiar si febra musculara. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa slabesti, sa faci abdomene.

| nitro99 a răspuns:

@Gabystelistu95: ca alimentatie ce spune e ok + inot(2-3 ori pe saptamana) + putin jogging + genoflexiuni + abdomene + daca te duci la sala sunt unele aparate special pentru asta(aici iti recomand sa vb cu cineva de la sala cum sa faci, pentru ca nu e bine sa faci DOAR pentru abdomen.trebuie sa faci grupat)

Vezi tuhappy

| CyobyCristian a răspuns:

Salut...pentru a avea un abdomen plat iti trebuie multe abdomene, inot, mult mers pe bicicleta si daca nai faci si sport e perfect. Si sa nu uitam alimentatia, sa fie saraca in grasimi, mersi.

| andreeya explică:

Ms de rapsunsuri, dar trebuie sa ai timp pentru toate si la mine e cam greu, adica na trebuie sa te tii serios de exercitii, anul trecut faceam 80-90 abdomene pe zi, chiar si mai multe dar de cv timp ma cam lasat. big grin