| Kindly a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare in legatura cu herpesul. Mie mi se face in fiecare luna aproape. herpes pe buza superioara. ce ar trebui sa mananc ca sa se vindece mai repede? pentru ca nu vreau sa pun nimic pe el. vreau sa il tratez natural. va rog un raspuns bun! dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune pe el tinctură de propolis.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Din pacate, herpesul este provocat de virusul herpetic care este extrem de rezistent. Il vei avea in organism toata viata si atunci cand iti va scadea imunitatea va erupe herpesul. Daca aplici Aciclovir de la primele simptome, ii stopezi evolutia. Ma indoiesc ca metodele naturiste au acelasi efect.

| danutza_2917 a răspuns:

Si eu am aceasta problema si o tratez cu un produs natural, un strugurel, care daca il aplici atunci cand simti ca apare nu va mai aparea, iar daca apare, mie de obicei imi apare noaptea, trece mai repede si fara dureri. http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijire-personala-si-igiena/aloe-lips. Acuma imi apar din ce in ce mai rar pentru ca fac periodic cure pentru ridicarea imunitatii. http://aloeveraforever.ro/articole/intarirea-imunitatii

| CeaoS a răspuns:

Nu poti scapa de herpes.
Mergi la o farmacie si cere herpestop.
Ajuta foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posteaza din nou intrebarea scriind mai intai "pentru dl. dr. Bogdan Doroftei"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff...nu stiu cat de mult pot sa te ajut cu raspunsul meu! si eu sunt in aceiasi situatie ca tine...luna de luna-herpes-nu mai stiu ce sa fac! nici eu, si nici prietenul meu saracutul! eu am fost la medic si mi-a zis ca e un virus care sa incapataneaza sa nu plece din corpul meu! mi-a zis sa ma dau cu aciclovir, sub forma de pasta si daca nu merge sa iau medicamente pe baza de aciclovir! dar am luat si nu a mers! nu imi ramane decat atunci cand vad ca ma ustura un pic buzele sa ma dua imediat cu balsam.crede-ma Kindly, ma dau si noaptea cand ma trezesc! in concluzie, nu stiu un remediu dar iti pot ura o seara placuta in continuare! uita de herpes! viata e prea frumoasa sa ne impiedice pe noi o bubita! pupic!

| adytzoi a răspuns:

Nu mai face chestii "murdare" cu gura si o sa iti treaca