| bumbaker2101 a întrebat:

Am o pereche de pantaloni albastri care s-au decolorat dupa ce am stat jos undeva. Cred ca s-au decolorat cu tempera caci pata este rosie. Am incercar cu solutie Nufar sa indepartez petele care nu se albisera dar nu am reusit. Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca acel ceva pe care ai stat a fost spalat cu clor sau solutie de curatat clorinata, nu ai ce sa le faci, decat sa-i arunci sau sa-i porti prin casa, fiindca decolorarea lor nu se mai poate reface.

| romeo78 a răspuns:

Decolorare înseamnă că acel produs a fost vopsit ulterior producerii produsului și nu a fost o vopsire de calitate.
Prin folosirea unor produse de scoaterea petelor mai puternice, nu veți face altceva decât distrugerea pantalonului.

| ioana748 a răspuns:

Vanish...este ok