| Cristiana_Circiumaru_1981 a întrebat:

Am si eu o problema. De 2 zile incoace ma doare foarte rau genunchiul. Cand stau jos si ma ridic in picioare am o senzatie insuportabila de durere in jurul genunchiului. Pe parcurs ce merg durerea se reduce dar imediat cum ma pun 5-10 minute jos durerea insuportabila revine. Marturisesc sa spun ca nu imi aduc aminte sa ma fi lovit de ceva sau cu ceva. Durerea a venit instant. Pana acum m-am uns cu toate gelurile posibile si imposibile si tot nu imi trece. Spuneti-mi va rog ce am? Ce as putea face in cazul asta? Sau imi recomandati voi ceva creme?
Va multumesc mult de tot pentru raspunsuri! Raspunsului care ma va ajuta cel mai mult ii voi da Funda!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Daca durerea a apărut brusc si nu a fost in urma unei lovituri, sau cazaturi, atunci poate este ceva din cauza vremii, poate sunte ti meteosensibilă, cum a apărut durerea brusc? In timpul zilei sau noaptea? Daca este din cauza vremii, (ploaie, sau nori) atunci durerile nu vor ceda decit cu medicamente gen ketonal, cremele nu ajută, deoiarece pe dumneavoastră osul va doare, nu este ca si cind ai o rană de la un pantof, si te dai cu o cremă si calmează durerea, nu, durerea este in interiorul genunchiului, si durerile fiind violente, trec cu ketonal, o seara bună vă doresc, si va cer scuze daca sunt indiscret, ce vârstă ave ti? multumesc tare mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iar nu in ultimul rînd, durerea trece si cind vremea se face frumoasa, asta in cazul celor care au o sensibilitate acută la schimbarea timpului, nu ar fi rau sa merge ti totusi la un medic, face ti o radiografie la genunchi, poate ave ti nevoie de sedinte de masaj, sau alt tratament pe care numai un medic il poate stabilii in urma radiografiei, de unde sunte ti dvs? Sanatate multă va doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la medic daca durerea continua si devine insuportabila.NU suntem doctori, aici ne dam doar cu parerea. Dar stii asta. Parerea mea este sa nu cumva sa ai lichid la genunchi.Acel lichid se poate extrage chirurgical cu o seringa. Mergi la medic.

| lucky1331 a răspuns:

Durerea de genunchi poate aparea din mai multe cauze cum ar fi o lovitura mai veche ceva kg in plus sau pur si simplu de la efortul zilnic, daca te doare foarte rau incerca niste comprese cu gheata, insa cel mai indicat este sa mergi la doctor pentru ca se poate agrava in timp