| Rosaria a întrebat:

Buna din nou. Exista o prajitura numita "Soufle de ciocolata", care e divna, extrem de rara, extrem de scumpa, si incredibil de usor de facut. Cum ma pricep destul de bine la facut prajituri, am gasit o reteta, pot face usor rost de ingrediente, si sunt absolut indragostita de prajitura asta, as vrea foarte mult sa o fac, dar am nevoie de un vas special in care trebuie data la cuptor. In engleza, vasul se numeste "Ramekin", chiar nu stiu cum ii spune in romana. Puteti cauta imagini pe Google. Intrebarea mea era: unde pot gasi asa cea in Romania? Preferabil in Maramures? Panglica!

Răspuns Câştigător
| Adele_1738 a răspuns:

Vase ramekin se gasesc la Metro, Kaufland, etc. Poti gasi online pe www.pentrugatit.ro

1 răspuns:
| ioanalexandru a răspuns:

Buna!
te rog, adauga adresa mea yahoo.
poate, imi dai si mie idei pentru reţete dulci.
le ador!
ioan_yo2010
multumesc!