| GracielaMoreno a întrebat:

Mi-am facut o comanda pe hm joi si maine poimaine s-ar putea sa ajunga. Voi ce credeti, as putea sa o mai ridic? Oare sunt sanse ca virusul sa fie transmis prin colete? Mentionez ca am un colet de 0.5 kg, prin fan curier. Mama nu prea este de acord cu acest colet deoarece crede ca in depozite si in masini pot exista urme de bacterii si nu se stie pe unde a fost coletul. Exista asa ceva? Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei coletul, il dezinfectezi si il lasi 24 ore undeva pe balcon si pe urma favi ce vrei cu el

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu s-a si spus ca acest virus nu se transmite prin intermediul coletelor, dar nu as fi nici eu atat de sigur. Ma gandesc ca acest microb poate supravetui cateva zile pe orice tip de suprafata...totusi daca autoritatile au spus ca nu puteam sa luam virusul de pe coletele din china inseamna ca el nu se transmite asa!

| Wr3nch a răspuns:

Il iei cu manusi si dupa il stropesti cu dezinfectant.

| Digikey a răspuns:

Spune-i mamei tale ca are in gura mai multe bacterii decat toate pachetele de la Fan curier din tara.

| Alverto a răspuns:

Off. dar dezinformați maoii sunt majoritatea, coletele si lucrurile venite din. China sau zonele afectate nu au niciun risc (la fel ca și animalele de companie)