| AlexandraAle121 a întrebat:

Buna!
Sacou din bumbac sau stofa merge spălat in mașină de spălat la 30 grade? Trebuie Pus doar el singur sau se mai pot baga și alte haine cu el?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merge spalat la masina, fiindca sacourile au o panza speciala intre captuseala si materialul exterior, care intra la apa, indiferent ca-i apa rece sau la 30 de grade, de aceea este recomandat ca sacourile si paltoanele sa fie intotdeauna curatate chimic, la o curatatoria chimica specializata, care nu le baga in apa.

| AlexandraAle121 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc, dar deja l-am băgat la mașină și nu s-a întâmplat nimic, nu sa șifonat sau altceva mai rău. Am întrebat fiindcă sacourile prima dată am băgat până acum in mașină, iar paltoane am mai pus la spălat și tot așa nu au pățit nimic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Preferabil e sa il speli la mana, nu la masina. Daca nu, la curatatorie, asta daca iti permite situatia financiara.

| lpavel a răspuns:

Da merge spalat la masina la 30 chiar si 40 grade, chiar si cu alte haine dar se va sifona mai mult! Daca tii la acel sacou spal-o singura, adica fara sa mai pui altceva in masina! Stiu ca se poate calca dar eu asa as face...

| AlexandraAle121 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc!
Nu s-a întâmplat. nimic, după ce l-am băgat la mașină și când era gata nu sa șifonat nici macar puțin. Totul a ieșit mult mai bine decât ma asteptam.

| lpavel a răspuns (pentru AlexandraAle121):

N-ai pentru ce, mi-a facut placere! happy