| suntdoarunom10 a întrebat:

Bună seara TPU!
Pentru cei care aveți jaluzele acasă de nu știu cât timp, mai ales pentru cei care își spală jaluzele murdare.Cu ce le spălați? Mă gândesc că nu le băgați la mașina de spălat. DORESC SFATURI deoarece am jaluzele murdare și nu știu cum să le spăl, așa că mă bazez pe voi.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sincer nu le-am spalat niciodata, dupa 10 ani aruncate si am luat altele, ma refer la cele de la balcon care vin in spatele geamurile
Dar eu nu fumez...deci nu-s murdare nici cand le arunc laughing
habar nu am cum se spala

| suntdoarunom10 explică (pentru Simpatic):

Nasol!

| Simpatic a răspuns (pentru suntdoarunom10):

Sunt sigur ca si cele murdare se pot da jos si spala, doar ca eu nu am avut cheful necesar sa fac "manopera"asta, era multa migala de scos din fiecare coltisor, in fine cred ca stii cum vin jaluzelele astea moderne in spatele geamurilor termopan, vand doua balcoane era cam mult chin happy
dar daca exista persoane care le-au curatat cumva, sa ne spuna si noua ca sa stim, oricum iti dai seama ca pe acestea de le am acum nu le mai arunc ca sunt mursare, dar chiar nu imi placeau celelalte de aia le-am si aruncat

| Simpatic a răspuns:

Si cand noi ne "certam" a venit domnisoara Rosalia cu un raspuns la obiect laughing

| Robertssdix a răspuns:

Cred ca, cu o periuța de dinți și detergentul respectiv iese bine?