| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca s-au conformat taranii romani cerintelor UE si au inceput sa tranchilizeze porcii inainte sa le ia glanda?hee hee

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! Dar asta nu este bine, dupa parerea mea! Dupa cum stim (unii), stresul animalelor, adrenalina sau ce-o fi, se transmite in carne si noi mancam mai nesanatos, ca de altfel si cu ouale de gaina si numerotarea! Nu ar trabui sa fim asa de reticenti la nou, chiar daca incalca traditiile noastre.De ce s-a inventat eutanasierea, in general? Ca cel care moare(om sau animal) sa nu sufere fizic aceasta despartire de cele lumesti, mai ales cand acest lucru se intampla fara voia lor (animalelor). Cat ar costa tranchilizantul acela amarat de facem atata referire la el? Poti sa o faci pe cale naturala, asa cum spunea cineva aici, imbatandu-l! Eu sunt pentru drepturile animalelor, si daca tot trebuie sa-l mamanc(legea junglei, cel mai tare!), macar sa nu-l doara! Nici azi nu mananc carne de miel de cand am auzit cum plang mieii cand ii sacrifica, si eram copil atunci! Tu, daca ar fi sa mori (Doamna fereste, dar sa luam aceasta ipoteza), cum ai prefera sa "te duci in rai"? Fugarit de unul cu cutitul sau sa primesti o injectie, sa adormi si sa visezi ca ai ajuns in rai, pana ajungi chiar acolo!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aiurea!
Pa, pa.

| anad a răspuns:

In calitate de participant la taierea unui porc in urma cu o saptamana(nu m-am uitat direct si mi-am pus mainile la urechi) va spun sigur ca nu s-au conformat! Se agita doar in media si fac tam-tam, dar la tara, taranii, habar nu au de tranchilizare si de cerintele UE. Nimeni, de fapt, nu-i intreaba nimic sau sa le impuna ceva!

| Vizitiul a răspuns:

La tara nu poate fi vorba de mofturi!
"Nu este extrem de periculos cel ce-ti ia viata prin metode clasice, ci, extrem de periculos este acela ce-ti degradeaza calitatiile morale prin metode nestiute!"

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Taranilor romani, de unde mananci si tu carne de porc, le va fi foarte greu sa isi schimbe metodele de taiere. Dar va fi greu sa ascunda asta.

| Barajag a răspuns:

Cum ne mai putem numi noi romanii, daca am ajuns sa tranchilizam pana si animalele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fac taranii romani cu glanda porcului? Si, am o intrebare: cum se curata burta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, cred ca fac ei ceva altfel nu se osteneau s-o ia laughing
Burta se da la curatatoria ecologica banuiesc rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu coniac se ameteste porcul, e imun la bere si la covorul de pe jos pe care intra incaltat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca-i ia gitu' in somn, mai trebuie sa-l tranchilizeze?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Da.si inainte le pune melodii de Mozzart si Bethoven si ii mangaie pe burtica pana se dau cu cracii-n sus de placere

| Incubus a răspuns:

Da dar in sens invers; mai intai si-ntai glanda si dupa tranchilozantu:o palinca de prune(pentru taran ca porcu oricum nu mai are nevoie)

| KidDu` a răspuns:

Nu cred .