| eU777 a întrebat:

Cum se poate curata o pereche de blugi de cateva pete de rasina?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Hanoracul calcat cu hartie absorbanta (sugativa) pe ambele parti. Apoi spalat normal.
Mai poti incerca cu benzina sau acetona insa unele materiale nu reactioneaza bine. Sau cu unt. Se unge suprafata respectiva cu unt si se lasa sa actioneze cateva ore. Inainte de a baga hanoracul la spalat, se indeparteaza untul cu ajutorul unui cutit (se racaie) si apoi normal la spalat. Asta cu untul eu nu am incercat-o insa vad ca multi scriu ca functioneaza

mai multe aici http://comunitate.desprecopii.com/......e-se-scot/