| americanu00334567 a întrebat:

Cum se prepara cerealele cu lapte?

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ai nevoie de doua facultati si un doctorat ca sa prepari cereale

| Sn4k3 a răspuns:

Iei un bol, pui cerealele, apoi laptele (sau invers) laughing si gata.
E putin complicat, dar reusesti pana la urma. Succes!

| Mayhem666 a răspuns:

Torni lapte in punga cu cereale si le agiti putin si apoi poti sa le mananci linistit. Daca doresti le pui putin in cuptorul cu microunde ca sa le mananci mai calde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci cereale, bei lapte apoi mergi la wc.

| AliLina2 a răspuns:

Pui cerealele la fiert si apoi pui peste lapte! Și voila :-))

| americanu00334567 explică (pentru AliLina2):

Multumesc de idee XD am notat

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Pui lapte în castron bagi la cuptorul cu microunde un minut si apoi Pui cereale si mănânci
Nu pune cerealele înainte să încălzești ca se fac mămăligă laughing nu ca n-ar fi buna big grin

| deea3507 a răspuns:

Personal, cred ca ai nevoie si de un pic de indemanare inainte de toate.
Iei un castron, pui laptele jumate, bagi la microunde, apoi pui cereale pana nu se mai vede laptele si mananci cu lingura, dar daca esti mai mic, poti folosi si o lingurita

| Seby52 a răspuns:

Iei un bol.
Iei lapte si il pun ori la incalzit ori in bol si la microunde si dupa adaugi cerealele.
Tadaaam laughing

| d0areu a răspuns:

Iei un bol, bagi bolul in cereale daca ai poti baga si lapte, dar daca nu ai merge si cu spirt, dupa ce ai băgat bolul in cereale si le-ai amestecat cu spirt, le lasi la congelator vreo săptămână, dupa care poti mânca linistitwinking

| alexboss2020 a răspuns (pentru d0areu):

Teai complicat prea mult d0areu,iei un bol bagi lapte si cereale si gata.

| KERE a răspuns:

Pui laptele la fiert. Îl laşi până începe să fiarbă. apoi pui cerealele acolo şi mai laşi vreo 15-20 de minute. Nu contează că miroase a ars. aşa e mai bun.

| CameliaMaria2001 a răspuns:

Simplu.Fierbi laptele la aragaz si cand s-a incalzit il pui intr-un castron, iar apoi cerealele.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?