| delia_6094 a întrebat:

Heyyy TPU.Ce pot folosi la o tarta cu lime in loc de lapte condensat? Pls vreau sa-mi iasa! Pot folosi lapte si faina sa ingroase?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lapte simplu. Este bun. Multe retete au componente cam exotice. O lingurita de faina ingroasa compozitia. Dar atentie, trebuie dizolvata bine sa nu faca cocoloase.

| delia_6094 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de ajutor
Sper sa-mi iasa ca altfelc te omor!
A fost o gluma
Dar sper sa iasa buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru delia_6094):

Sper sa iasa buna pentru ca prefer sa o gust decit sa mor. Succes!
Multumesc pentru funda.

4 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Si zaharul? o faci fara zahar? Laptele condensat contine zahar intr-o cantitate substantiala.Nu poti folosi faina, laptele condensat nu se foloseste pentru ingrosat.

| Empathizer a răspuns:

Nu, faina nu. Dar poti folosi lapte praf, reconstituit cu doar jumatate din cantitatea de apa recomandata.