| SlymOvy a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Black Friday si eMAG.Am auzit ca sunt reduceri mari in vinerea aceea si as vrea sa cumpar ceva de pe eMAG. Sunt intr-adevar reduceri si daca da cum se face plata produselor achizitionate?big grin
P.S: Nu am mai comandat niciodata ceva de pe internet laughing) dar am vazut ceva care ma intereseaza.Va rog sa ma ajutati.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Plata se face cand vine curierul cu produsul la usa. reduceri sunt, dar nu chiar la toate produsele, si nu sunt la fel la toate, la unele poate fi o reducere de doar 10 sau 20%, la altele mai mult. trebuie sa vezi atunci, in ziua respectiva, cat este redus produsul pe care-l vrei tu. numai sa nu li se blocheze site-ul, ca anul trecut, ca nu o sa mai poti comanda nimic laughing

| SlymOvy explică (pentru mixxjim):

Pana la urma am comandat de pe CickShop, ca intr-adevar s-a blocat intr-un timp site-ul eMag laughing dar ii foarte ok sa faci cumparaturi online cred ca o fac mai multe pe viitor.Si da, nu au foart la toate reduceri si chiar la ce vroiam eu nu era laughing

5 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Pai o sa fie reduceri de la 50 la suta la 90 si plata se poate face cand iti aduc produsele sau platesti prin card atunci

| AlexandruUrsachi a răspuns:

Buna,

Da, vor fi reduceri foarte mari. Anul trecut, eMAG a inregistrat de Black Friday vanzari de cateva milioane de euro. Serverele lor au fost picate 2 ore din cauza surplusului mare de vizitatori, au existat chiar si 30.000 vizitatori diferiti in acelasi timp.
Iar in legatura cu plata produselor, ea se poate face prin ramburs ( adica la livrare cand iti aduce curierul coletul ), prin transfer bancar sau prin card online.
Mai multe detalii despre Black Friday si eMAG poti gasi aici:
http://bit.ly/TKFaOa
http://bit.ly/Q2nEZP

| laura81 a răspuns:

Plata o poti face online, cu cardul, sau la curier, cand primesti produsele (ramburs). La eMAG ai livrare gratuita pentru comenzi mai mari de 100 lei.

Uite aici magazine care si-au anuntat participarea la Black Friday: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/2012/11/black-friday-in-it.html

Urmareste pagina de Facebook http://www.facebook.com/ideipentrufemei...voi completa cu informatii noi imediat ce le voi avea :)

| LilGh0st a răspuns:

Comanda se face online, ar fi bine sa-ti faci un cont din timp. In vinerea neagra, intri pe site, vezi ce reducere are produsul respectiv (s-ar putea sa nu fie chiar asa de mare cum sperai) il adaugi in cont si plasezi comanda. Alegi plata la livrare, e cea mai simpla si comoda, nu ramburs, nu plata online. Cand iti ajunge coletul acasa, vei fi sunata de curier, sa ai banii pregatiti, ca lui trebuie sa-i dai.