Anna
| Anna a întrebat:

De ce difera masurile la haine de la un brand la altul?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi mai jos o conversie a marimilor la haine si incaltamite
http://www.calatoreste.ro/......reste.html
Se pare totusi ca in viitor vor trebui toate etichetate pe acelasi principiu - dupa cum spune articolul din Gandul.
http://www.gandul.info/......ei-ue.html 3938; 846835
tot ei spun si ca marimile ar diferi atat de mult tocmai din cauza comertului... marimile mai mici atrag clientela... care se simte mai bine ca intr-un magazin cumpara o masura mai mica... decat in altul.
Asta este o prostie de neexplicat - si eu am multe kg in plus dar nu m-ar face fericita ca incap intr-o pereche de pantaloni cu 10 numere mai mica, daca principiul de numerotare incepe mai jos... Oricum pe cantar tot atatea kg am.

19 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Christian probabil este avocatul Annei (sau o placebatting eyelashes ) si de aceea ractioneaza asa.

Fiecare firma isi "croieste" propriile "calapoade" dupa care va fabrica ulterior produsul.In plus, daca toate marimile ar fi standard... o gramada de oameni care se afla intre marimi ar ramane fara haine...sau ar trebui sa fiecare data sa mearga la croitor sa le modifice.
Mi se pare mult mai ok asa. Gasesti brandul de la care ti se potrivesc hainele (ca si croi & marime) si te tii de el.
De exemplu pe mine nu vin nicicum tricourile de la Nike.Nu-mi place cum stau pe mine.In schimb cu cele de la Adidas ma inteleg foarte bine big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Sincera sa fiu aceeasi nedumerire am si eu in leg cu lucrurile astea! mai difera si croiala, materialul din care sunt facute...etc

auran
| auran a răspuns:

Pai si oamenii se schimba de la un brand la altul

| christian a răspuns:

Draga ruxandra, ti-am citit toate raspunsurile pe care le-ai dat in bataie de joc. Te-am raportat adminului de fiecare data si ii sfatuiesc si pe cei carora le raspunzi in doi peri sa procedeze la fel.

| christian a răspuns:

Draga julian, raspunsul tau nu e concludent.La incaltaminte cum iti explici ca difera masurile?

| christian a răspuns:

@ruxandra-bucura-te cat mai poti de magariile tale pentru ca in curand nu vei mai avea posibilitatea sa le faci. cel putin nu aici, pe TPU. Si care-i problema ta daca mi-ar placea de Anna? Te oftici cumva? Si nu mai fura poze de pe net de la alte fete.
@pupmik - nu sunt avocatul Annei, dar cand vad atata nesimtire nu pot sa tac.

| dulshe a răspuns:

Pt k sunt aduse din strainatate, nu sunt toate din romaniabig grin si ruxandra raspunsurile astea nu stiu dc le mai dai daca toti iti dau la nefolositor si stupid, deja ai 6 la nefolositor si 6 la stupid desi nu ma mira dupa raspunsul tau

| ruxandra_7524 a răspuns:

Sa nu uit pentru christian

| ruxandra_7524 a răspuns:

Am vazut pupimik si degeaba ii ia apararea si se tine ca,,, catelusul cu coada ridicata dupa ea...ca e vai de el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se mire cine intreaba... difera din cauza tarii de provenientza... cei din SUA fac masurile mai mari(pentru ca si americanii sunt mari)... cei din China le fac mai mici(pentru ca poporul chinez este minion)... cei din Vietnam la fel... ce greu era sa-ti dai seama...doohh...laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Christian daca nu concludent... te asteptam pe tine cu un raspuns CONCLUDENT!tonguetongue Sa te vedem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa...in caz ca nu stiai la incaltaminte difera CALAPODUL(daca stii ce e ala...tongue)...si masurile difera chiar si la aceeasi firma(ex.Reebok-adidasi de alergat/basket mas.42=adidasi casual mas.44)...hahahahaaa.tonguetonguetonguetongue ai venit cu concludentul tau? stii sa critici aiurea dar...raspunsuri ioc...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...am vazut ca habar nu ai cum sta treaba...nu-ti face griji.Critici d'astea ieftine ca ale tale sunt mii pe site...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare firma se crede mai cu motzwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@christian... o intrebare logica... zic eu... daca stii raspunsul la o intrebare mai are rost sa o mai adresezi pe site? eu nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unii brazi sunt mari, unii mai mici si cei potriviti.mai sunt si puietii sau bradutii.nu ti se pare normal? de exemplu brand pitt poarta toale mici nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca depinde de producator si in acelasi timp de cel caruia i este adresat produsul- si aici vb de natia sa, deoarece tiparele difera de la o tara la alta, la fel si la pantofi nu numai la haine.

| tukhey23 a răspuns:

Poi, daca stam bine sa ne gandim. in Romania, toata ''brandurile'' sunt imprumutate de dincolo.Deci difera tot happy