| SuzySweet a întrebat:

Hey! Am luat o placa de par de la Auchan din intrarea in Timisoara. Si s-a stricat...Partea buna e ca am facut garantie...Intrebarea e: ma pot duce si la Auchan in mall sa o returnez, si sa imi dea banii sau alta? Va rog raspundeti doar daca stiti!
Funda!

5 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Trebuie sa te duci la magazinul de unde ai luat-o si sa iti dea alta in schimb daca mai ai garantia la ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti returneaza nimeni banii pe baza garantiei, dar in schimb o repara. asa ca citeste pe certificatul de grantie unde este service ul autorizat si o duci la reparat.

| Melcul a răspuns:

Trebuie sa te duci la magazinul de unde ai cumparat-o.

| 2Low a răspuns:

Da normal.
Iti vor da alta.

| SuzySweet explică (pentru 2Low):

Pai nu are nimic ca am luat-o de la intrare in Timisoara, si ma duc sa cer alta, in mall?