| SandaraPark a întrebat:

Hey guys!
As dori sa imi vopsesc parul mov, insa nu cu vopsea permanenta. Stiti cum se numeste acea substanta care se foloseste pentru asa ceva? Cum e albastrul de metil. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Violet de genţiană pentru păr...

| SandaraPark explică:

Stiu ca este nuantator, dar ma refeream ca se gaseste in farmacii. Oricum, am aflat ca se numeste bioctanina. Doresc sa ma fac cu el deoarece nu este toxic si este facut din plante.

| th4inspiration a răspuns:

Se numeste "violet de gentiana" il gasesti in farmacii, da sa stii ca iti iese mov doar daca ai parul deschis la culoare, si trebuie sa stai ceva timp cu capul in acea " culoare " ca sa ce prinda, dar oricum se duce la 3-4 splari.

| SandaraPark explică (pentru th4inspiration):

Phh..atunci cred ca o sa folosesc nuantator. Multumesc.happy

| oMycutzzaVrajitoare a răspuns:

Ai putea folosi un sampon colorantstraight face

| SandaraPark explică (pentru oMycutzzaVrajitoare):

Exista?laughing))
La mine in pestera nu a aparut.JK.
Cum se numeste? Daca sti.^^

| Burnnin a răspuns:

Nuantator

| Enciu_Natalia_1997 a răspuns:

Daca ar fi de genu,, albastru de metil"cel mov se numeste,, violet de gentiana" dar daca nu poti folosi un nuantator

| cURcUbeUiNnoNcULorI a răspuns:

Colorant parca

| cURcUbeUiNnoNcULorI a răspuns:

Nuantaor cred