| sym0nyck a întrebat:

Ma intorc in tara peste 1 luna, dupa aproape un an de zile si as vrea sa le fac cate un mic cadou fostilor colegi de liceu si prietenilor apropiati. o amintire. nu stiu ce as putea sa le daruiesc? poate imi dati voi o idee? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceva care nu trece timpul peste el, cadoul.
Regula de bază, ceva simbolic: vedere, cruciuliță, pandantiv, breloc, etc.
Succes la cumpărături și prietenii să te poarte mereu în suflet, să nu te uite.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Am inteles ca in italia si spania e la moda acum sa iti inscriptionezi numele pe o bratara pe loc...si nici nu costa mult...eu ti-as sugera asa ceva, mai ales ca aici la noi in Romanica nu exista asa ceva... fac abstractie de cele care sunt deja inscriptionate la noi...ideea e sa scrii si 2 - 3 cuvinte, sa fie cat mai originala acea bratara...

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite eu iti recomand sa le ei ceva specific tarii in care te afli, asa vor avea si ei amintire de la tine plus ca simbolizeaza tara respectiva, cred ca asta ai va bucura intr-adevar.

| adeana a răspuns:

Ce ti-a placut in tara in care ai stat? ce locuri ai vazut? ce ai mancat pe-acolo?
Nu trebuie sa te cheltui acum pe niste nimicuri, mai bine inveti (daca nu ai invatat deja) sa gatesti ceva specific zonei, poze cu locurile respective, ciocolata. bautura nu prea ai voie in bagaje, daca vii cu avionu big grin Eu cred ca orice ti-a placut tie, sigur o sa le placa si lor. Si pana la urma, faptul ca te-ai intors acasa conteaza mai mult.
Eu ma bucur mereu de magneti de frigider. happy

| sergiu25bc a răspuns:

Poi de exemplu din tara unde ai stat niste vederi sa vada ce oras ai fost, eu asa am facut si multi s-au bucurat. Apoi la rude apropiate niste mincaruri specifice acelei zone, si niste sticle de vin specific zonei unde ai stat tu. Iar la nepotei ceva rucarii dar ai grija ce fel de jucarii.Acuma tu decizi nu noi eu am scris aici cum am procedat eu.Si unii au zis multumesc vazand zona unii in al 2 an au venit in vizita la mine in italia pentru 7 zile, si s-au bucurat foarte mult.Bafta si vezi ce atentii alegi sa le oferi.Scuze deranjul

| nicky a răspuns:

Ceva simbolic si reprezentativ tarii unde esti.

| cotzobel a răspuns:

Da.si eu iti recomand sa iei ceva simbolic tarii respective...eu,de exemplucad m.am intors din spania am luat niste bibelouri cu tauri(specific spaniei) plus multe vederi din orasul in care am stat.Cred ca astea sunt cele mai frumoase cadouri...chestiile care rezista in timp(ma refer sa nu le iei bluze, parfumuri etc)...parerea mea

| Sory a răspuns:

Suna-i pe cei la care le ai numarul si intreaba-i ca daca ei ar fi in acea tara ce suveniruri ar cumpara, ce le-ar placea big grin