| yAdrian a întrebat:

Ce arma NELETALĂ este cea mai buna pentru autoaparare? ( ma refer la putere si rana pe care o poate face )
Si metodele LEGALE de obtinere, detinere, pastrare si uz al armei?

Nu vreau linkul de la lege, vreau ceva concret, de la cineva care are sau e in domeniu ( arme / legislativ )!
Dau funda celui mai clar raspuns! Multumesc.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fuga. O obtii prin antrenament. Si siguranta de sine/orientarea in teren. 99% din cazurile care se sfirsesc cu violenta pot fi evitate.

| yAdrian explică (pentru GabiDumitrescu):

Aaa, da. De cand asteptam raspunsul asta. Pacat ca nu pot, ca iti dam doua funde...

| Fatamuntilor a răspuns:

Inteligenta e cea mai puternica arma!
Sau ignoranta!

| GreenVoid a răspuns:

Spray cu piper.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Hrr_Florin_1990 a răspuns:

Recomand fort 17 cal. 45 rubber