| MihaelaDart a întrebat:

La ce cadouri de Craciun v-ati gandit sa le faceti celor dragi? (rog seriozitate)

Răspuns Câştigător
| anyregina a răspuns:

Pai acum dupa placul fiecaruia. Eu i-am cumparat mamei mele un parfum. Stiu ca ii plac foarte mult. Tatei nu stiu sigur ce sa ii cumpar inca

| papuciirupti a răspuns (pentru anyregina):

Un borcan de mustar rolling on the floor)))))))

| papuciirupti a răspuns (pentru anyregina):

Mai bine le iei cate un borcan de mustar si nu se supara niciunul, si iti raman bani sa-ti iei si tu unul rolling on the floor))))))

14 răspunsuri:
| Andreeaioan115 a răspuns:

Mamei am sa ii dau un colier, si tatei nimic, cam atat, principalul sa fim alaturi de Craciun

| Iunix a răspuns (pentru Andreeaioan115):

„ si tatei nimic "... adică nu ți la el? Cum crezi că se simte el atunci când mamei tale îi faci un cadou iar lui nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Egoist raspunsul tau si incorect fata de parinti!
Ori nu iei nimic la amandoi, ori iei 2 cicolate pentru fiecare!

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Violleta2022):

Adica nu stiu ce sa ii dau inca, eu l-am intrebat insa el nu vrea nimic, ridica tonul la mine cand ii zic ceva de cadou...o felicitare poate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Cand cumperi ceva de Craciun este supriza, nu intrebi ce vrea, dar niciodata sa nu faci separatisme intre parintii tai, pentru ca-i necajesti, iar mai tarziu in viata, cand vei fii mama, sa nu faci separatisme intre copii tai, pentru ca-i afecteaza si pe ei.
Nu are importanta ca tatal tau nu vrea nimic, barbatii sunt mai prea atenti la nevoile lor si apoi, se gandeste ca ce ar avea el nevoie, nu poti sa-i cumperi tu cu cativa banuti.
Dar tu, ca un copil drag al lor, daca vrei sa faci cadouri, cumpara-i ceva simbolic, ceva ieftin, conteaza gestul, nu valoarea, de la o pereche de ciorapi, la un an de cravata, sau un set de batiste, un fular tatalui si mamei o esarfa si cate si mai cate maruntisuri, pe care le gasesti la un magazin general.

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru sfat si idei...desigur ca le voi darui cadouri amandurora, m-ai convins, sarbatori fericite...

| AliceFirea a răspuns:

Buna.Mamei mele o sa ii iau un voucher la spa si o bluzita din Zara care ii placea mult(are timpul foarte incarcat si merita mult aceasta relaxare). Tatalui meu i-am luat fifa 2016(este innebunit dupa fifa)si un parfum la Calvin Klein Euphoria, verisorului meu i-am luat un set lego si multe dulciuri, matusii mele i-am luat o rama cu produse make-up pe ea in care este o poza cu noi doua si un set cu creme de fata de zi si noapte de la Lancome, unchiului un parfum de la Dior Homme Intense, bunici mele o bluzita grosuta iar bunicului tot o bluza grosuta si le-am mai luat o rama in care am pus o poza cu toata familia.Angajatelor cred ca o sa le iau seturi cu produse cosmetice sau nu stiu o sa gasesc eu ceva, mai am o matusa care este stabilita in Spania si din pacate nu poate veni dar o sa-i scriu un mesaj frumos care sunt sigura ca o sa o faca sa i bucure ziua.Desi nu conteaza ce iei sau cat iei, conteaza gestul si conteaza iubirea din familie.Eu vorbesc cu un baiat faza este ca el mi-a facut mie cadou de Mos Nicolae dar eu nu, de fapt nici nu ma asteptam(daca o sa intri pe contul meu o sa vezi cam ce am primit) m-am gandit si eu ce sa-i fac acum, tinand cont ca el este cu bani si din astea e mai complicat. Oricum ti-am spus, nu conteaza cat, ce si cum dai; conteaza sa fie din suflet.Sarbatori fericite!

| RigbyBarosanul a răspuns:

O felicitare incredibila care sa-l reprezinte

| Yoel a răspuns:

TU ce ai vrea?

| MihaelaDart explică (pentru Yoel):

Intrebarea era pentru mine cumva sau? happy
Pachetul pentru parinti este gata de cateva luni, doar ramane sa fie trimis prin posta.
Mamei i-am luat cosmetice : creme de maini, corp, gel de dus, scrub, 2 rujuri; tot felul de produse bio care le-ar fi dorit de aici, magneti de frigider de prin Olanda luate.
Tatalui : un pulover maleta, o camasa, produse cosmetice: spuma de ras si cu o lotiune dupa ras.
Pentru amandoi: dulciuri
Pentru motanul lor laughing : mancare, snack-uri, cateva jucarioare.
Pentru matusa mea: o iesle pentru Craciun pe care si-a dorit-o de multa vreme si dulciuri.

Iar pentru sotul meu: inca nu i-am cumparat inca, desi as vrea sa-i cumpar o pereche de blugi, o pereche de ghete pentru iarna si dulciuri ca este fan big grin.

Si un pachet pentru o familie nevoiasa (o familie cu 2 fetite) dintr-un sat din Romania: dulciuri, produse cosmetice: geluri de dus, sampoane, balsamuri de buze, creme pentru ten (pentru mama); perdele pentru casa lor, prosoape, paturi, rechizite pentru scoala pentru fete.

| Cristiiiish a răspuns:

Mamei ii poti cumpara:
Un parfum
O pereche de papuci de casa din lana cu Mos craciun sau ceva de genul
O sedinta la masaj sau la manichiura
O bluza..sau ii poti lua un lantisor de aur..sau o bratara
Tatei :
O trusa de barbierit sau tot un parfum...
Daca vrei sa le iei ceva simbolic opteaza pentru o pereche de lenjerie intima cu fata lui Mos craciun pe spate sau altceva de craciun. poti alege si niste bilete la meci, cinema in 2 sau o vacanta la munte daca iti permiti...ai putea sa cumperi si Cate un tricou cu scris ceva amuzant pe el sau o poza de familie cu o Rama de craciun. poti sa o decorezi chiar tu. Sper ca te-am ajutat

| MihaelaDart explică (pentru Cristiiiish):

Era adresa pentru voi intebarea, citeste cu atentie laughing. Eram doar curioasa ce le-ati pregatit celor dragi de Craciun. Cadourile parintilor mei sunt deja pregatite doar trebuie livrate.