| daniela50 a întrebat:

Slut! As vrea sa scap de hainele bune de care nu mai am nevoie.care pur si simplu nu-mi mai plac.as vrea sa fac un cont pe okazii.ro dar nu prea stiu cum e cu comercializarea asta.cum primesc banii...cum dau produsele... daca ma puteti ajuta cu ceva informatii cum asi putea sa vand hainele ar fi ideal.dau o funda mare si frumoasalaughing:*

Răspuns Câştigător
| Steefann a răspuns:

In primul rand iti faci cont cu o adresa de email valida si totodata cu un numar de contact valid; odata facut contul, acesta trebuie alimentat cu bani.de ce? tu cand pui in vanzare un produs si gasesti un client pentru respectivul produs, se percepe un comision care va fi retras din contul tau imediat ce persoana respectiva a licitat la produsul tau! de ce o adresa de email si numar de contact valid? asa poate persoana respectiva sa te contacteze pentru a stabili ziua, ora si locul de unde acesta poate ridica produsul.succes! (ps: sunt utilizator okazii de 6 ani si stiu ce vorbesc).

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti incerca si pe trendzone.ro unde poti sa vinzi sau sa schimbi. Succes!

| Okaziiro a răspuns:

Salut,
Vanzarea pe Okazii.ro este foarte simpla, este suficient sa iti faci cont si sa ai un numar de telefon valid.

Crearea de cont Okaizi.ro se face aici: http://www.okazii.ro/cont/creare.

Dupa ce ti-ai creat contul, pentru a vinde un produs te rugam sa accesezi sectiunea:
http://www.okazii.ro/vanzare/.

Pentru a afla informatii suplimentare despre procesul de vanzare, te rugam sa accesezi sectiunea Ajutor din Okazii.ro:
-http://ajutor.okazii.ro/vanzare/punerea-in-vanzare#vanzarea

-http://ajutor.okazii.ro/tutoriale-video/punerea-in-vanzare.

Cumparatorul va alege modalitatea de livrare a produsului, dintre posibilitatile pe care i le pui tu la dispozitie.
Ai mai multe posibilitati de livrare a produsului:
-fie il predai personal – te intalnesti cu cumparatorul si atunci vei primi si banii pe produs;
- fie il trimiti prin posta – primesti un aviz de la oficiul postal de care apartii, iar banii ii vei ridica de acolo;
- fie transmiti produsul prin curier si vei primi banii de la curier dupa ce acesta a predat produsul cumparatorului tau.

Comisionul perceput de Okazii.ro la finalizarea cu succes a unei tranzactii, se diferenţiază în funcţie de categoria produsului astfel:
• Pentru toate categoriile catalogului Okazii comisionul este de 2.8% din valoarea ofertei câştigătoare în limita a 25 Euro.
• Pentru categoriile Computere şi Software, Electronice; Foto, video; Console jocuri, gaming şi Accesorii jocuri comisionul va fi 1% pentru produsele noi cu factura si garantie, pastrandu-se plafonul maxim de 25 de EURO.

Spor la vanzari pe Okazii.ro!

| daniela50 explică (pentru Okaziiro):

Multumesc fumos pentru raspunsul convingator.din tot ce am aflat aici -->imi voi face un cont:d