| 1Chris1 a întrebat:

Am 16 ani si sunt destul de slabut zic eu. La 1.73 am doar 60 kg. Nu am piept si nici abdomen. As vrea sa am o forta mai mare, mai ales in picioare pentru fotbal si chiar pentru umar.

Ce-mi recomandati? Ma gandeam sa incep sa fac abdomene, flotari, etc. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| DX190 a răspuns:

Fara sala nu faci "forta" pe care o vrei tu. Dar totusi, daca esti asa ambitios, eu iti recomand sa faci tractiuni cu prize diferite. Pe mine m-au ajutat mult mai ales in forta pentru skandenberg (fac pe la liceu cu prietenii) chiar si in masa.

Uite astea sunt mai mult pentru biceps: http://www.rippedandjacked.com/wp-content/uploads/2012/08/chin-up.jpg
Un tip de tractiuni (pull ups) care e mai greu si e bun pentru spate, iti lucreaza si bicepsul si antebratul putin: http://l.yimg.com/ea/img/-/101103/4_chin_up_16d1s81-16d1s8f.jpg

Apropo cu abdomenele nu faci nimic special, iti pierzi vremea.

1 răspuns:
| Vitonescu_Alex_1996 a răspuns:

Fa exercitii:abdomene, flotari, tractiuni, gantere, sau...du-te la sala