| jaycutler20 a întrebat:

Am 51kg, 1.73 inaltime, am 14 ani si as vrea sa fac sala sa mai pun ceva muschi pe mine! Eu mai fac si fotbal de performanta.Ce sfaturi imi dati/ce e mai bine?

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

In conditiile in care faci sport de performanta cele mai bune exercitii(pentru varsta ta) ar fi cele facute acasa(flotari, genoflexiuni, abdomene).

| Veleno1 a răspuns:

Nu e posibil ce zici tu, trebuie sa alegi ori fotbal ori sala, daca esti curios iti explic si de ce.

| Bdtd04 a răspuns:

Vrei sa faci sala la 14 ani? Sfatul meu este sa ramai la fotbal, cu timpul vei avea si muschiwinking

| Retardatus9000 a răspuns:

Sfatul meu este sa... faci flotari acasa 3 azi 6 maine 12 peste 2 zile din 3-3 in fiecare zi pana ce ajungi la 30 sau 25 apoi faci numai flotari... dupa sunt necesare abdomene e nevoie doar 7-10 pentru tn.Am 14 ani si fac asta de la 11 ani credeama am ridicat 72 kile.am 1.75 68 kg.nush gras sunt ba chiar format.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Retardatus9000):

Doar flotari si abdomene = piept si abdomen ( si nici alea complet ). Restul grupelor nu te intereseaza? O sa arati penibil doar cu ceva piept si putin abdomen.