| crytical a întrebat:

Ceva idei cum sa-mi treaca febra musculara mai repede? Am jucat fotbal aseara vreo 2 ore, am alergat incontinuu si acu abia ma misc.

6 răspunsuri:
| GeorgeBerbec a răspuns:

Fa exercitii de incalzire inainte sa mai joci fotbal iar acum stai bagat in pilota timp de 2 ore si febra va disparea d ela sine doar stai la caldura sa transpiri

| miraabela a răspuns:

Da, mai joaca si azi si maine fotbal si poimaine o sa fi ca nou big grin

| crytical explică (pentru miraabela):

Mersi de raspuns, dar doar in maini mai pot juca fotbal azi laughing.

| Pingu78 a răspuns:

Baie cu apa fierbinte si dupa iei o aspirina

| Calarasu_Isabel_1987 a răspuns:

Dupa ce termini de jucat fotbal sau in general de facut sport, trebuie sa-ti relaxezi muschii ca sa nu fi nevoit dupa sa mergi in maini.

| HallyBatk a răspuns:

Pai incearca sa faci in cada ( NU DUS ) o baie lunga si cu apa CALDA! Si stai acolo linstit.
Si data viitoare inainte de orice meci incearca sa mananci ceva cu mult zahar. O ciocolata/un baton foarte dulce sau chiar zahar in sine.