| 22Ela a întrebat:

Cine stie exercitii pentru spagat? Poate sa-mi spuna un site sau asa exercitii!

3 răspunsuri:
| Dellyutsa2218 a răspuns:

Pai eu fac sport de mult timp si fac spagatul perfect. Te sfatuiesc sa te incalzesti bine bine de tot inainte sa fac exercitiile urmatoare :
- mai intai faci sfoara si incerci sa te lasi usor usor
- dupa care te pui in spagat pe piciorul stang / drept si te lasi usor usor ( nu forta, daca fortezi risti sa.ti rupi ligamentele si sa faci intindere )
- dupa care schimbi pe celalalt picior si te apleci in fata
- poti incerca si pe o banca, pat, scaun etc... sa.ti pui un picior sus si unul jos, dar ai grija NU FORTA!

Poti face asta si dimineata si seara, dar in fiecare zi...
Mi.ar fi fost mult mai usor sa.ti arat fata.n fata...happy
Sper ca te.am ajutat >big grin

| 22Ela explică (pentru Dellyutsa2218):

Ti-am trimis cerere pe facebook sunt Elena Manole

| 22Ela explică:

Funda! Dau funda!