| ALINSTAICU a întrebat:

Cum dau in mingea de fotbal mai tare?

5 răspunsuri:
| alexro93 a răspuns:

Incearca sa iti iei putin elan si apoi sutezi, in timpul jocului e preferabil sa ai viteza dar nu ar strica ceva exercitii pentru intarirea muschilor de la picioare

| fuzzer a răspuns:

Trebuie sa ai forta pentru a da mai tare in minge, e vorba si de tehnica si multe, multe exercitii.Stiu ca pare greu, dar fara munca nu poti realiza absolut nimic, mergi si la un antrenor, o sa inveti repede.

| SasukeCS2 a răspuns:

Incearca asa: Cand dai intr-o minge incearca sa pui mai multa viteza in miscarea picioarului decat forta. Cand piciorul este in miscare (de a lovi mingea) tine-l relaxat nu incordat si cand mai are putin pana la impactul cu mingea (5-10 cm) incordeaza-l cat poti de tare. Si cand lovesti gandeste-te ca piciorul tau trebuie sa "treaca prin minge" si nu o sa se opresca acolo unde e mingea. Ca sa faci asta ai nevoie de multa concentrare, repeta de mai multe ori in fiecare zi si o sa iti fie mai usor de executat cu timpul.

| marya868686 a răspuns:

Alerga de departe!

| Mihao98 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai forta. Daca nu ai fa sala happy
exerseaza si tehnica de lovire a mingii