| racheta666 a întrebat:

(Funda) Ce sa fac ca sa joc foarte bine fotbal? mai tare m-ar interesa cum sa bat mingea sa se duca unde doresc. funda.

6 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

In fotbal cel mai important este sa dai gol (pentru asta joci fotbal ). Cel mai simplu este sa iti fixezi un punct de reper (nu tot timpul vei nimeri acel punct de aceea e important sa fie aproape de mijlocul portii dar nu chiar pe centru ). Ai mai multe sanse cu suturile care prind pamantul in fata portarului sau cele in forta care sunt plasate bine cat de cat, suturi la care portarul sa nu aiba timp sa reactioneze.
Daca vrei sa fii fotbalist profesionist poti urma o scoala specializata ca Academia lu Hagi pentru juniori.Numai bine!

| janvaljan a răspuns:

In afara de calitatile native pe care unii le au, este nevoie de multa, multaa practica.Cu alte cuvinte "secretele "le vei descoperi singur cu multa practica...asa ca spor la batut mingea!

| DyaLove a răspuns:

Angajeaza antrenorhee hee

| catalin8910 a răspuns (pentru DyaLove):

Fetele... Cum sa angajezi antrenor fara vreo 15 mii de euro?

| NickP a răspuns:

Exercitiul este mama invataturii. Singura modalitate sa joci mai bine este... sa joci. Trebuie sa exersezi mult iar in timp o sa iti formezi anumite abilitati. Succes!

| ghita11 a răspuns:

Ce intrebare prosteasca e asta?