| LilShean a întrebat:

Salut, cum sa dau mai tare in mingea de fotbal?! straight face Niste exercitii care m-ar putea ajuta? Mersi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| pisicutablue a răspuns:

Pentru a lovi mai tare mingea trebuie sa faci muschi la picior mai bine zis la gamba
- exercitiu pe care il poti face acasa
te asezi pe un pat sau fotoliu aproape de margine si pui rangi de fier sau cv greu apoi ridici cu picioarele
P.S tinete cu mainile de cv daca vrei sa fie mai usor
repeta aces ex 30 de min la 3 ore si in cateva zile iti apar rezultatele
-alta metoda ar fi sa mergi la sala dar asta costa

6 răspunsuri:
| TheHunter38 a răspuns:

Nu toate tipurile de muschi din picior te ajuta intodeuna sa dai tare in minge,eu de ex am ceva muschi de la bicicleta, dar cand ma joc fotbal cu unu care la picior e mai slab( dar e fotbalist, amator, joaca si la competitii ), mult mai slab dar da tare de eu nu reusesc la fel

| aLeXsNs a răspuns:

Salut si eu aveam acceiasi problema acum doua saptamani dar acum ma descurc mai bine decat atunci, trebuie sa faci niste exerciti zilnice, ce-l putin de 3 ori pe zi, nu chiar toate sa le faci dar una din ele trebuie sa faci, pentru a simnti efectul
1. Mergi mult cu bicicleta / skatbord / roole
2. daca nu ai posibilitatea de niste fiare adica ceva a pune pe picioare a le ridica, ia doua sticle de 2, 5L goale umplele cu apa, si fa rost de o ata si leagale de undeva de sub genunchi, incearca sa fie ata in cat sa nu iti atinga pe jos sticlele, leagati-le de picioare si mergi, daca poti chiar si alearga doar daca nu te inchomodeaza, si daca poti sa mergi cam 100 m cat consideri tu prin casa, ca daca iesi afara se rade lumea de tine;-))
3. alearga foarte mult ( daca faci febra musculara, incearca si atunci sa alergi iti este de folos ) in orele de sport daca ai sala incearca doar sa alergi, si tot asa, sper ca ti-am fost de folos sper ca si tu sa poti da cu mingea mai mult, sa stii ca nu conteaza cat de tare dai conteaza efectul cu care dai;-), daca ai dat 3 vincluri dupa ce ai facut ce ti-am zis eu, esti bun, singurul lucru este sa nu te lasi de antrenament ca muschii scad, eu asa am patit, trebuie sa ma apuc si eu... BAFTA!

| LucyDinamovista48 a răspuns:

Nu neaparat sa te duci la sala...sau sa faci muschii la picioare.eu nu prea am muschi si tot dau f tare in mingea de fotbal...asa ca antreneaza-te timp de mai multe zile si o sa vezi rezultatelewinking

| tekatokikuta a răspuns:

Mergi la sala si pune muschi la picioare

| mynameisionuts a răspuns:

Depinde ce esti stangaci sau dreptacii si depinde si de minge.in orce caz de esti dreptaci sau stangagi.ia-ti avant tine piciorul incordat (cu care lovesti) si dai tare.eu am reusit sper sa iti fiu de ajutor. Funda?/