| Marymary05 a întrebat:

Daca am suflu sistolic si un cardiolog mi-a spus ca pot face sport dar nu chiar de performanta si altul mi-a spus ca pot face sport inclusiv de performanta, pot face sala?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti sa faci sala dar cu efort minim. Trebuie sa ai grija la prafurile si bauturile care le iei pentru masa musculara ca sa nu te afecteze.

| RobertMoon a răspuns:

Da poti face sala, deoarece nu este ca si cum ai juca fotbal de exemplu si trebuie sa alergi tot timpul. Sala se bazeaza si pe respirate, dar se fac si pauze intre exercitii, deci nu ai avea probleme.winking

| timon98 a răspuns:

Si eu am avut cand am fost mic, chestia este ca ar fi bine sa iti faci un control prima data la inima sa vezi starea acestea