| TheSoldier a întrebat:

Funda! Cam cat timp trebuie sa fac antrenamente cu gantere pe zi? Vreau sa imi raspunda cineva care se pricepe!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. nu se face "pe zi", muschii cresc in zilele de odihna
2. maxim 45-50 de minute, dupa asta nivelul testosteronului scade si deja antrenamentul e contra-productiv

| TheSoldier explică (pentru Cosmin86):

O data la cat timp?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheSoldier):

Daca vrei sa lucrezi tot corpul, fa-ti un program de 4 zile pe saptamana si lucreaza 1 grupa / saptamana, asa e cel mai eficient.

De genul :

luni - piept + biceps
mari - picioare
joi - spate + triceps
vineri - umeri + abdomen

Un antrenament sa dureze 45-50 de minute, exercitii de baza apoi de izolare, pauze intre serii de 60-90 de secunde si apoi odihna + mancare bogata in proteine.

5 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Pentru inceput, fa-ti un program, mananca sanatos si mult

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

30 de min

| DragonuAK47Praa a răspuns:

2 ore maxim...