| Dublu0 a întrebat:

Cum as putea sa gresc in greutate? Niste vitamine sau ceva, m-ar ajuta? IMi dati si un set de exercitii?

14 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Practici vreun sport? Vrei sa cresti in masa musculara? Daca nu, ai face bine sa nu te ingrasi.

| Dublu0 explică (pentru FitnessTrainer):

Joc fotbal, dar doar de placere. thinking

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Dublu0):

Daca nu faci vreun sport care sa te ajute sa cresti in masa musculara dar mananci mult, vei pune grasime, si nu muschi, ceea ce nu e recomandat.

| FURRIA a răspuns:

Proteine.
+mancare consistenta(carne, oua, lapte)

| Goldenboy97 a răspuns (pentru FURRIA):

+mancare consistenta(carne, oua, lapte) = astea sunt surse de proteina. Nu pui grasime mancand proteine.

| FURRIA a răspuns:

Insemna ca nu sti ce vorbesti!
Proteinta te ajuta sa te ingrasi dupa care cu efort transformi grasimea in muschi.
Am prieteni care practica mersul la sala.
Nu vorbii daca nu sti...

| Goldenboy97 a răspuns (pentru FURRIA):

Grasimea este energie stocata, se arde la nevoie in lipsa carbohidratilor pentru a acoperi nevoia de energie. Grasimea nu se transforma in muschi, decat in energie.
Multe persoane merg la sala, oricine poate intra intr-o sala. Asta nu inseamna ca vor avea si rezultate.
Proteina singura nu te ajuta sa construiesti tesut muscular. Ai nevoie si de carbohidrati. Imi pare rau ca nu sti astfel de lucruri. Gata nu mai vorbesc. :'(

| Cosmin86 a răspuns (pentru FURRIA):

Serios? Transformi grasimea in muschi?

E IMPOSIBIL ANATOMIC sa transformi o celula in alta celula ( adica grasimea in muschi ).

Daca esti un COPIL MIC care nu stie NIMIC, nu-ti mai da cu parerea!

Nu exista categoria "COPII PAMPALAI" unde sa te duci sa comentezi?

| DrEspoir a răspuns:

Salut! Cate kilograme ai și de ce îți dorești să crești în greutate?

| Dublu0 explică (pentru DrEspoir):

Am 51, si 1.60. Eu zic ca e destul de normal. Pentru ca vreau sa fiu putin mai masiv.

| TipicAnonim123 a răspuns:

Carne grasa cu piine si foarte multe dulciuri big grin

| Dublu0 explică (pentru TipicAnonim123):

Nu vreau sa fiu obez, sa stii.

| MariaNiculescu1 a răspuns:

Mananca cat vrei. Nu te infrana. Dar vezi sa nu te ingrasi prea tare

| alex975 a răspuns:

Sa mananci alimente ce contin grasime(exemplu:hamburger, cartofi prajiti)si sa nu faci mult efort pe o anumita perioada. Sper ca te-am ajutat.