| irinuta1113 a întrebat:

Salut eu sunt incepatoare daca sar fara coarda timp de 30 de minute cate pauze mici de cateva secunde pot sa fac?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Coarda de sărit este un accesoriu indispensabil. Este exerciţiul fitness perfect pentru a arde caloriile, a slăbi, a avea un abdomen plat şi a evita problemele de celulită.
15 minute de sărit la coardă este echivalentul a 30 de minute de jogging.
725 de calorii sunt arse cu fiecare oră de sărit la coardă.

| Violleta2022 a răspuns:

La doar 30 de sarituri, nu trebuie s afaci nici o pauza!

| AnastasiaK a răspuns:

E vorba de cardio, nu de exercitii de forta... Deci nu prea conteaza pauzele aici. Poti la fel de bine sa nu faci pauza sau poti sa-ti imparti cele 30 de min in 5 seturi de 6 min (caz in care ai avea 4 pauze) sau 3 seturi de 10 min (ai avea 2 pauze). Acum depinde foarte mult de cat rezisti tu.

| crazypop a răspuns:

Buna, cel mai bine vorbeşte cu un profesor de sport, aici sunt prea mulţi "experţi" in păreri şi opinii şi s-ar putea mai rău să te incurce.