| JuSt222 a întrebat:

Salut, fac sala de 6 luni insa cam de 1 saptamana am intrat in aceea perioada de "stagnare"..Nu prea mai am chef sa merg la sala, obosesc repede, mii se pare ca am si slabit putin...Este normal?

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Esti supaantrenat, ia-ti o pauza de 1-2 saptamani(eu iti recomand 2), cand te duci schimba-ti programul(total diferit de cel anterior) seturile de asemenea daca pana acuma faceai doar 4 pe linie acuma fa 5 pe cele de baza si 3 pe cele de izolare(asta reprezinta un exemplu, tu poti sa-l transformi cum doresti), hidrateaza-te mai bine inainte, in timpul si dupa sala, foloseste niste suplimente alimentare(eu iti recomand o proteina de noapte), odihneste-te mai mult si recupereaza-te mai bine.Succes!
P.S Daca asta nu ti-au fost de folos eu iti reomand sa citesti articolul lu' Dorian Yates despre supraantrenament, acolo ai sa gasesti niste metode bune de a evita aceasta perioada si de a iesi de asemenea dintr-o perioada ca aceasta.

| MariuS88c a răspuns:

Fa o pauza 1-3 saptamani, hidatreazate.
si ai slabit sau ai dat jos din grasime si ai facut muschi?

| JuSt222 explică (pentru MariuS88c):

Jos din grasime +ceva masa

| MariuS88c a răspuns (pentru JuSt222):

Atunci dupa ce mi-ai spus ai facut masa musculara.
deci nu are ce problema sa fie.