| TheFallen666 a întrebat:

Salut imi puteti spune si mie niste exercitit pentru slabit am 12 ani si 45 kg cam gras as vrea sa slabesc in burta

Răspuns Câştigător
| vampiresmile a răspuns:

Pentru burta? Foarte simplu. abdomene. O sa vezi rezultate garantate daca te ti de treaba! :-)

| mimi2000mimi a răspuns (pentru vampiresmile):

Pai nu si tu crezi ca abdomenele te ajuta? eu asa cred, dar se pare ca mosu' cosmin86 e de alta parere

15 răspunsuri:
| Snicket a răspuns:

900-1000 abdomene pe zi si slabesti arati ca Cristiano Ronaldo

| Cosmin86 a răspuns (pentru Snicket):

Cel mai prost sfat posibil, mai citeste despre supra-antrenament. sa faci sute de repetari / zi e o CRETINITATE

| Cosmin86 a răspuns:

CARDIO : alergat, inot, bicicleta, etc. Dar pana la epuizare.
Cu sute de abdomene pe zi o sa reusesti doar sa te supra-antrenezi, ca vad cate sfaturi creatine ai primit pana acum. Abdomene si ridicari de picioare ( pentru zona inferiaora ) faci pentru dezvoltarea musculaturii abdomenului, NU pentru slabit.

Dar sincer, la 45 de kg nu stiu ce sa mai slabesti, ca pari deja destul de slab.

| mimi2000mimi a răspuns:

200 de abdomene pe seara, zi de zi.asa slabesti 10 kg in 2 luni.primele 2-3 zile ii greu, da dupa de obisnuiesti.si nu esti chiar ff gras.eu is fata, am 12 ani si 155 inaltime si am 48 de kg!

| Cosmin86 a răspuns (pentru mimi2000mimi):

Sfat de copil mic, facand abdomene zilnic te supra-antrenezi.
Alea sunt pentru tonifierea musculaturii ( zona superioara a abdoemnului ), NU pentru slabit. mai documenteaza-te

| mimi2000mimi a răspuns (pentru Cosmin86):

Nenea! facand abdomene ti se preseaza grasimea de muschi si ramane doar muschi puternici. dupa aia, daca nu ii flosesti, ti se mai retrag si dupa-ai un abdomen plat! eu asa am facut!

| mimi2000mimi a răspuns (pentru mimi2000mimi):

Raman doar muschi puternici* scuze greseala

| Cosmin86 a răspuns (pentru mimi2000mimi):

E irelevant ce-ai facut tu, unii nu fac abdomene DELOC si au patratele fara grasime, depinde de genetic, de alimentatie, etc. E posibil ca ce a functionat pentru tine sa nu functioneze pentru 80 % din persoane.

In mod sigur nu ai facut abdomen plat doar cu ce-ai zis si nu exista "se preseaza grasimea de muschi", grasimea se arde prin orice exercitiu ( prin altele, gen cardio, se arde mai repede, in functie de cate calorii arzi la un antrenament).

Dar e normal la 12 ani sa ai o exprimare de genul "se preseaza grasimea de muschi si raman doar muschi puternici" laughing, cand o sa mai cresti o sa observi cum suna happy

| vampiresmile a răspuns (pentru Cosmin86):

Imi pare rau, nu stiam ca esti mai bine informat decat profesorul meu de sport! Scuzele mele! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru vampiresmile):

Nu stiu exact ce ti-am raspuns tie de nu am dreptate, dar totusi, un profesor de sport nu e asa de bine documentat, are un salariu mic, o facultate mediocra si lucreaza doar cu copii.

Cere sfatul unui instructor care pregateste sportivi de performanta, sau vorbeste cu un medic sportiv sau macar documenteaza-te pe net pe un site de specialitate ( ex. getfit.ro, culturism.ro, etc.)

| Sorinacio a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE pe acesta il urmez si eu de o luna si am mai adt si jos si abdomenul se si intareste.

| TheFallen666 explică:

Mersi baieti si fete imi pare rau ca nu am putut decat sa aleg un singur raspuns nu va suparati da

| danyk7 a răspuns:

Greutatea ta ideala are fi 40 kilograme ...de ce iti faci griji...sari coarda
10 min de sarituri elimini 100 calorii

| DreamingGirl a răspuns:

Eu tot am 12 ani si am 40 kg, insa mie imi spun slabuta, eu ma mirpentru ca eu ma cred grasa, insa nu e asa caci am oasele grele ci nu grasimea adauga greutate P.S. daca la tine nu este asa o situatie imi cer scuze =)