| Angel2132142 a întrebat:

Salut TPU, am o adresare asupra celor care practică sporturi de contact, practic kickboxing de aproape 2 luni, am făcut 3 luni box și nu sunt pregătit mintal pentru kickboxing încă,cum as putea sa scap de frica asta,am luptat în ring de când fac kickboxing și frica dispare in momentul in care primesc primul pumn dar nu vreau sa fie mereu așa,sunt disciplinat dar în timpul meciului dau cu răutate doar cu dorința de a câștiga,însă mă încurcă frica de lupta, cum pot scăpa de ea?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Violența nu trebuie să existe, chiar și dacă aceasta este practicată sub formă de sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Artele martiale nu sunt violenta... din contra, atitudinea practicantilor este anti-violenta. Scopul este autoapararea.