| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand fac flotări nu mă doare pieptul? Adică nu se umflă nimic, ma doare doar umerii, biceps, incheieturi si antebrat.

7 răspunsuri:
| DJViper a răspuns:

E doar o febra musculara... Daca, continui sa faci flotari ceva timp o sa dispara curand. Poate nu ai m-ai facut un asa efort de mult si de aia.

| Idkidk a răspuns:

Ai febră musculară. Nu te speria! Dacă continui cu antrenamentul te vei obişnuii, şi te va mai durea nimic! Din cauza efortului ai febră musculară!

| RAY a răspuns:

E ceva normal la inceput, si pe mine m-a durut

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Idkidk):

Nu am febra musculara! Am gresit eu sa scriu, ma refeream ca atunci cand fac flotări ma doare doar ma doare doar umerii, biceps, incheieturi si antebrat adica ca se umfla etc nu ca am febra.
Faza e ca la piept nu ma doare adica nu se umfla.

| florynmondialul a răspuns (pentru DJViper):

El se refera in timpul antrenamentului, ca nu simte pomparea! nu e vorba de febra musculara ce apare dupa antrenament...

| florynmondialul a răspuns (pentru DJViper):

Te referi la pompare! ea nu apare asa de usor mai ales daca poti sa faci multe flotari! ia un ghiozdan in spate sau leaga o greutate de tine si fa maxim 10 cu pauza de 30/sec maxim, sa vezi atunci simti sau nu!? happy

| Biu009 a răspuns:

Depinde ce tipuri de flotari faci. Pentru piept cele mai bune sunt cele cu coatele pe langa corp. Si daca te simti in stare, le poti face si pe pumni