| FilipEmanuel a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa ma apuc de sala numai ca nu am bani pentru abonament laughing)
O vreme as putea folosi greutatea corpului, dar pana la urma nu e suficient.
Ce as putea face? Sa improvizez cumva (daca da, cum?), sau ce?
Ofer cea mai funda funda de pe TPU pentru cel mai bun raspuns big grin

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Flotari, tractiuni, genoflexiuni, fandari, search pe utube, sa vezi exact miscarile, nu are rost sa ma apuc sa iti desenez cu litere

| Gabi001 a răspuns:

Cu sticle de 2, 3, 5 litri happy

| Szica a răspuns:

Vezi cartea Convict Conditioning. Este perfecta pentru ce vrei tu happy

| ValiDF a răspuns:

Fa flotari, tractiuni si abdomene pana nu mai poti apoi odihnestete si continua la fel cam 3-4 serii...

| Cosmin86 a răspuns:

Ma, poti sa faci si cu greutatea corpului, poti mari greutatea folosita mereuwinking

Spre exemplu : la tractiuni. Maresti greutatea in 2 feluri :

1. folosesti 1 mana + putine degete de la cealalta ( din ce in ce mai putine )

2. folosesti o mana si cu cealalata te tii de un prosop peste bara sau de ceva cat mai jos ( sau cat mai departe de corp ), in felul asta maresti greutatea pe mana cu care faci

Si mereu sa faci exercitii noi : muscle-up, front lever, back lever, stat in maini, flotari din stat in maini, etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabi001):

Alea sunt mult mult prea usoare.

Eu daca vreau sa folosesc 80 kg, cate sticle imi trebuiesc?