| popmirgea1999 a întrebat:

Un program pentru abdomene va rog frumos big grin mersi mult

8 răspunsuri:
| rfx a răspuns:

Este pe youtube un program de 8 minute. cred ca-l vei gasi

| anonim_4396 a răspuns (pentru rfx):

Scrie Abs Workout for 6 pack.Acela e. FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E stupid sa adaugi "FUNDA" dupa un raspuns

| popmirgea1999 explică (pentru Cosmin86):

Frate am vazut ca te stiibig grin
Ce zici de programul asta:
Luni: Abdomene(8 min abs, ala de pe yt)+Ridicari de gamba(100)+fantari(100)
Marti:Genufleziuni incluzand haltera in spate(100)+flotari(100) si tot asa. Ce zici? In cat timp se vede randamnetul?big grin Mersii

| Cosmin86 a răspuns (pentru popmirgea1999):

"genuflexiuni" mah, nu fleziuni laughing

De ce asa multe repetari? Mareste greutatea, si fa mai putine.

Si ala 8 in abs e o tampenie, pentru abdomen :

- abdomene normale ( cu greutati evident ) : 3 serii a cate 20 de repetari ( poti mai multe, maresti greutatea )
- crunch, 3 serii
- ridicari de picioare ( pentru zona inferioara ) 4 serii

Si e cam ciudat antrenamentul, fa mai multe exercitii happy

Si nu lucra o grupa mai des de 2 ori / sapt

| popmirgea1999 explică (pentru Cosmin86):

Frate intelege ca eu nu merg la sala. fac acasa laughing)))))
si automat acasa nu ai atatea posibilitati pe cate ai la sala big grin
cat despre ridicari de picioare fac in fiecare seara stau pe o dunga si ridic cand stangu cand dreptul big grin.Dar spune-mi si mie cum sunt alea crunch.:big grin mERsi

| Cosmin86 a răspuns (pentru popmirgea1999):

De ce in fiecare seara, abdomenul se lucreaza de 1-2 ori / saptamana, in fiecare seara = rezultate slabe. Si nu mai ridica picioarele alternativ, ridica-le pe amandoua odata, sa tii muschiul sub tensiune constanta.

http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html

Uite acolo diferite tipuri de crunch.

| popmirgea1999 explică (pentru Cosmin86):

Da-l in colo laughing
As vrea sa-mi achizitionez un mini stepper.(din cate am auzit am inteles ca-ti lucreza gambele. coapsele+ abdomenul clownsi as vrea sa-mi iau 1 de calitate(nu din ala care faci o zi la el si apoi poti sa-l arunci pe geam)dar pana imi iau 1 fac in continuare antrenamentul meu de sportiv amateur laughing deci de care sa-mi iau>Mersi mult