| Janek a întrebat:

Fratilor.Va fi sfarsitul lumii in 2012?

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu.Daca te documentam mai bine aflam ca o sa fie o mare schimbare la nivel psihic,spiritual, emotional, planetar, climatic etc si NU sfarsitul lumii si moartea noastra in niciun caz.E sfarsitul unui ciclu si nu sfarsitul lumii.
Vom avea ocazia sa vedem schimbari mari pe pielea noastra dar sfarsitul nu PENTRU CA NISTE SIMPLI OAMENI ORICAT DE INTELIGENTI AR FI NU POT SA STIE CAND SE VA SFARSI LUMEA, nu pot sa stie un eveniment extrem de important.Numai Dumnezeu stie, iar in Sf.Scriptura se zice:nici Fiul ci numai Tatal stie cand va veni Apocalipsa iar aceasta va veni ca un fulger si ii vor lua pe toti pe nepregatite.Deci nu avem de ce sa ne temem in 2012.

| shadovv a răspuns:

Pam pam

| Inferno a răspuns:

Nu,sunt niste probleme aragazul, se pare ca va avea loc cu intarziere, prin 2013. Stati calmi, ne grabim sa le rezolvam.

| WR104 a răspuns:

Nu.

| onasis1961 a răspuns:

DA! Mai mult ca sigur pregătiţi-vă! Peste câteva miliarde de ani! Vom trăi şi vom vedea dacă este aşa!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Şi marmotele chiar înveleau ciocolăţică folosindu-se de staniol.
Pe curând!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| OOOLEOOO a răspuns:

Intre noi sa fie, 2012 se termina...

| Xenya a răspuns:

rolling on the floor Nu

| DianaIsHere123 a răspuns:

Pe 21.12. 2012 nu va muri nimeni.vor fi doar niste schimbari in comportamentul oamenilor(BUNE sau RELE).nu trebuie sa crezi in tot ce spun oamenii de stinta. daca era sa ii credem ar fi trebuit sa murim in 2002, 1998..etc.

| Katoteshika a răspuns:

Nu...
la stiri s-a dat ca maiasii au gresit, sfarsitul nu va avea loc in 2012...

| GoddessMaui a răspuns:

Da frate, va veni sfarsitul pustietatii pe TPU.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

O sa fim invadati de gaini si pamantul se va transforma in placinta. Hello, chiar credeti?
straight face

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Panicaaaa...o sa murim...pe bune, credeti in prosti de genul asta.
Dupa parerea mea ''sfarsitul lumii'' este doar o afacere foarte profitabila.

| RodicaGabriela a răspuns:

Se spune ca nici Iisus Hristos nu stie si vrei sa stim noi? Stie doar Dumnezeu... thinking

| BuTcH3R a răspuns:

Mayaşii au prezis, de fapt, că lumea nu se va sfârşi în 2012. La începutul acestui an, arheologul William Saturno a descoperit mai multe numere pictate pe pereţii unui complex maya din Guatemala, iar calculele includ date care merg mult mai departe în viitor. "Maya a prezis că lumea va continua, iar că peste 7.000 de ani lucrurile vor fi exact la fel ca acum", a spus Saturno.
Asa ca nu va faceti griji....murim de batranete nu arsi ca sobolanii! Si sincer multi ar scapa prea ieftin!