| Yohei a întrebat:

Am vazut acum multi ani un anime, nu mai stiu numele, nu mai stiu aproape nimic despre el. Dar stiu ca mi-a placut de un personaj, mult! Nu in sensul acela, ci cum era desenat, personalitatea lui. Nu era om, era ceva ''umanoid'', alb, cu dungi gri, in caz ca stiti anime-ul, era ceva cu vrajitori, atat tin minte. Faza e ca eu am uitat anime ul intreg cat si povestea, dar nu am uitat deloc acel perosnaj, stiu si cum arata. Faza e ca, imi place tot ce e fantasy, tot ce e imposibil, in mintea gandul meu, undeva departe, sper la o farama de adevar, nu cred ca sunt singurul caruia ii place ca ceva imposibil sa fie posibil. Aseara am avut un vis in care speram sa nu ma mai trezesc niciodata si sa raman blocat pe veci, in acel vis eram eu alaturi de acel personaj pe care vi l-am spus mai devreme, nu tin minte multe detalii, dar era de parca ar fi fost viata reala. Pentru mine, lumea mea perfecta e acea in care oamenii interactioneaza cu diferite fiinte, iar acest vis, fiind ''lumea mea perfecta'', mi-a ramas tiparit in cap, toata ziua nu mi-am putut lua gandul de la acest vis, si cred ca, cateva zile voi mai ramane putin cu gandul la el. Daca ma veti judeca spunandu-mi ca sunt un ciudat, aveti dreptul la opinie, nu este un deranj pentru mine avand in vedere ca sunt o persoana anonima aici, dar macar trebuia sa spun asta cuiva, daca ma apuc sa spun asta prietenilor mei, cred ca voi ramane singur, am mai avut o poveste de genulul cu un prieten si incepea sa-si bata joc, asa ca l-am pierdut. Asadar, sunt si eu curios, duceti-va cu gandul cat mai departe posibil, care/cum e lumea voastra perfecta?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai pornit de la un personaj si ai descris o teorie si un vis.
Sfatul meu move on, viata este frumoasa asa cum este ea!
Nu fa o obsesie pentru nimic in viata, nici pentru anime nici pentru altceva! Mai important este sa faci putin din toate
Poate si mie mi-ar placea sa o am la brat pe Margot Robbie, dar nu fac din asta un scop sau o obsesie, daca as avea posibilitatea sa stam de vorba la un suc nu as sari pe ea si nici nu as stres-o cu mesajele apoi daca mi-ar da numarul de telefon! De ce? pentru ca sunt un om normal, al placerile mele dar si antipatiile mele, din placeri nu fac obsesii!
Era doar un exemplu cel cu actrita de mai suswinking

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu este bine să trăiești într-o lume fantastică a ta.
O să îți deformeze percepția asupra lumii reale, care ar putea la un moment dat să devină dezamăgitoare.

| Justasimplequestion a răspuns:

Eu sunt prost