| DrugFree a întrebat:

De ce toata lumea crede ca blondele sunt proaste?! Eu le cred inteligente Daca nu ma credeti, am dovada : NOname e userul anului, si e blonda. De ce vi se pare ca blondele sunt proaste? Eu nu cred asta!

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Pentru ca lumea are nevoie de generalizari penibile? nu poti pierde timp sa cunosti un om, there's just sooo much internet p0rn...

39 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Si cine a spus ca, a fi user-ul anului, inseamna a fi neaparat inteligent?

| NoChanceForUs a răspuns:

Repet: Daca culoarea parului ne-ar influenta coeficientul de inteligenta, pai am deveni toata populatia lumii mai ceva ca van Gogh.

| Leocerba a răspuns:

Topaila,dar tu ce rasa esti la avatar? te-ntreb eu dintr-o poza nu foarte umana de aprox 2/2 cm.Pai ce facem? ne luam dupa aparente?
Si daca ti-as spune ca astazi am vazut un film impreuna cu NOname, pe care mi l-a comentat mai bine decat l-ar fi transat Alex Leo Serban si Irina Margareta Nistor, m-ai crede ca de inteligenta tine comentariul lui NOname si nu de culoarea parului sau de gen?
Si daca ti-as spune ca NOname are dread-uri colorate intens, s-ar pune afirmatia mea ca proba la dosar sau nu?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o poză la avatar, este chiar blondă natural?
Pa, pa.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu conteaza culoarea parului

| mgtow a răspuns:

Nu toate blondele sunt proaste mai sunt si brunete, roscate proaste stai linistit.

| Dmesss a răspuns:

Hai sa presupunem ca ea e vopsita, dar totusi blondele sunt proaste pentru ca apartin sexului feminin.

| OliviaLove a răspuns (pentru Dmesss):

Women are crazy and men are stupid. And the main reason women are crazy is that men are stupid. - George Carlin

| dexro a răspuns:

Eu nu cred ca blondele sunt proaste. Probabil ca mitul asta a plecat de la faptul ca ele arata bine, asta inseamna ca multi vor sa se culce cu ele, asa ca multi reusesc, iar multi din cei ce reusesc considera ca au reusit pentru ca ele sunt proasta... in timp s-a ajuns la bancuri iar de la bancuri la mit (asta ii o posibilitate thinking )

| MidnightLady a răspuns:

Nu sunt proaste. Sunt inteligente, folositoare si amuzante. Uneori, cu cate-o fundita legata de gat. Poate cineva sa ma contrazica?

| MidnightLady a răspuns:

Shippo33, da, locul 1 si 2 au fost ocupate de o bruneta si-o satena.hee hee

| darrio2007 a răspuns:

Poate nu este blonda naturala.

| VeVeriţaa a răspuns:

Îţi mulţumesc pentru postare.batting eyelashes

| Ofiintă a răspuns:

Totul a inceput de la niste bancuri retardate
Si lumea a cam luat-o la cap
Pentru ca sti cum ii romanul
La jigniri pe primul loc
la altele 0
Si-s multi fraieri de acest gen nici nu trebuie sa cautzi pentru ca te impiedici de ei
Toata lumea poate observa ca-i banal
este vorba despre culoarea podoabei capilare
si de aici o putem inlocui oricand cu o bruneta pentru ca este acelasi lucru
Deci este o mare prostie
Lumea nu spune ca-s proaste blondele din experientza

Spune ca si toti prostii dar bine ar fi sa se faca niste bancuri cu brunete
si vezi ca s-ar da de gol
Lumea o sa-i considere proaste din prostie laughing
si asa mai departe...
Deci daca se presupune ca blondele sunt proaste chestia asta a iesit din prostie din inventzia unora care n-au ce face
si daca internetul este plin la fel si cu mintea oamenilor
deci in final: Prostia se scoate din prosti b-)
(sunt blonda)rolling on the floor

| Șosețică a răspuns:

E doar o zicala luata din bancuri...nu e adv nu baga in seama oh go on

| DrugFree explică:

Pai, a intrebat cineva la T/A ca blondele alearga inainte de baie, si NOname (parca asa a raspuns ) ca nu e adevarat. Ca ea nu face asa
Sau, uitati, Veveritza e blonda, vi se pare proasta? ( scuze de exprimare )

| karlikuicsddd a răspuns:

Buna, de unde stii tu sigur ca NOname e tipa din poza sau ca e blonda? Asa este, e o prostie toata chestia asta cu : mama, blondele-s proaste. Mama e blonda, si nu o consider proasta, ba mai mult. Am multe prietene blonde si nu sunt proaste. Proasta poate sa fie si o bruneta, roscata sau una verde in cap laughing. Chestia asta cu " blondele sunt proaste " probabil a venit de la faptul ca majoritatea " papuselelor barbie " [ Bianca Dragusanu, Simona Sensual, Alexandra Stan...] care chiar sunt niste proaste. Asta cred eu.

| MaeRi a răspuns:

Deoarece unele fete care au avut parul blond duceau lipsa de creier, insa din cauza asta lumea a inceput sa creada ca da 1 singura blonda e proasta inseamna ca si restul sunt, dar nu e adevarat, fiecare are inteligenta lui sau frumusetea.Sunt oameni care nu gandesc si care gandesc, dar asta nu inseamna ca cele care nu gandesc se numesc blonde si cele care gandesc brunete sau stiu eu...Asa sunt uni, totul porneste de la unu singur, le da informatia si toti cred.Nu conteaza de culoare parului,ochilor,pieli ca sa fi prost sau destept, fiecare este asa cum este, dar nu trebuie judecat din cauza altor oameni care considera ca nu este asa.

| Mirruna a răspuns:

Ideea asta s-a format de cand cu toate toapele care au aparut la TV asa. dintr-o data s care nu aveau nimic in cap. Si alea erau blonde.

NU, nici eu nu cred ca blondele sunt proaste.

| Blackflake a răspuns:

Parerea mea e ca blondele nu sunt proaste.Aceasta categorizare exista la nivel global in toate nationalitatile si tuturor nuantelor de par egal la fiecare in parte.Aceasta categorizare exista doar in Romania. Povestea cu blondele a luat o alta conotatie din momentul in care majoritatea fetelor cu un nivel mai scazut de inteligenta au inceput sa isi vopseasca parul in nuanta blond.De aici vine povestea cu blondele sunt...Asta nu inseamna ca blondele sunt proaste, la fel ca la blonde prostia exista si la celelalte nuante ale parului. Povestea asta e doar o alta poveste de 2 bani a romanului.

| Zoet a răspuns:

Eh... e doar o expresie, ca cica esti blond oh go on
Nici eu nu cred.

| n3xt a răspuns:

E aceeaşi fază ca şi cu sconcşii... Sconcşii nu put, deşi toată lumea crede că put.

| daniEL88 a răspuns:

De inteligenta artificiala ai auzit?tonguelaughing

| Denis470 a răspuns:

Se spune asta doar pentru ca sunt bancuri multe despre ele.Nici eu nu cred astea dar ma amuz la bancuri.

| SockyQ a răspuns:

Lumea se referă la blonde, însa nici nu știe despre ce vorbește(lumea,o lume, doua lumi, știu sa vorbesc).
Multe... pitipoance, sau fete care se bazează pe corpul lor mai mult decât pe minte, prefera culoarea "blond" la par.
Deci, multi care știu se refera la blondele vopsitelaughing.

| shippo3313 a răspuns:

Eu sunt blonda si anul trecut am luat locul 3 pe clasa. asa ca terminati cu bancurile astea de prost gust.

Răspuns utilizator avertizat
| TpuNoName123 a răspuns:

Nici eu nu credlaughing
De fapt şi eu sunt blondă.

| Georgie a răspuns:

Nici eu nu cred asta.Sunt blonda.Si ce? Nu ma credeti proasta si nici tocilara deoarece sunt buna la mate...si nu-mi place delooc.Care-i faza asta? De unde scoate lumea ca blondele suint proaste? Eih... poate unele da, dar altele nu!

| Catafu a răspuns:

Sincer nici eu nu cred ca sunt proaste ...sunt de acord cu tine.asa spun oamneii ca blondele, politisti si multi alti oamnei sunt prosti.dar e doar o vorba... sper ca te-am ajutat