| xJokerX112 a întrebat:

Am auzit si eu ieri de vis lucid si am inceput sa caut dar nu prea am gasit ce cautam eu asa ca m-am decis sa va intreb, as vrea sa imi raspundeti la intrebarile urmatoare:
1.Ce simnti cand ai un vis lucid?
2.Cat dureaza?
3. Poti sa faci ce vrei tu?
4.Cum trebuie sa stai ca sa iti iasa?
5.Imi va iesi din prima sau dupa un timp anume?
6. Exista vreun pericol?(Am auzit ca exista niste Shadow people care pun control pe vis si te omoara, am auzit ca niste copii au intrat in coma)

Bun asta am avut sa va intreb pa!

P.S:Am 13 ani!

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

1. Extaz ca sti ca visezi si ca experimentezi o alta senzatie.
2. Durata e un functie pana cand visul isi ia controlul. Visul va induce o stare in care vei crede ca e realitatea. Indiferent de cate metode ai incerca, nu ti vei da seama. Sau chiar daca iti dai seama, visul iti induce un cosmar care iti va destabiliza luciditatea.
3. Da si Nu

| AlexCelCurios a răspuns:

1)nimic
2)niciodata nu se stie cat dureaza
3)da poti
4)nu stai in niciun fel visul lucid iti vine cand va vrea el sa vina
5)din prima
6)da te omoara, dar cand te vor omori te vei trezi

| JojolynaOnTheSistem a răspuns:

Ai grija...Nu e ok sa te arunci in treaba asta dintr-o data.
Daca vrei sa incerci, eu zic sa te documentezi inainte.Sunt foarte multe chestii de spus, trimite-mi un mesaj daca esti curios.

| xJokerX112 explică:

Am uitat sa intreb cum se face?