| anonim_4396 a întrebat:

happy Scuze de categorie(accesata) Inainte de vacanta am dat un test la istoriecrying. Inainte de ora un coleg mi-a varsat iaurt pe langa scaun si mai eram si de servici asa ca nu am repetat in pauza, putut concentra asa tare la test si imi venea sa plang.Nu prea am stiut si profa ne-a anuntat de test si a zis ca il trece in catalog.Din oficiu era 3 si mereu ma gandesc ca voi lua acel 3.Intrebarea este:Cum pot scapa eu de depresia notei pentru ca mereu imi vine sa plang si sufar enorm pentru acel test de la istorie?crying
PS:Mai am un 10 la istorie si note de 10 si 9 la celalalte materiihappy

Răspuns Câştigător
| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Ai aceeasi situatie ca si mine! Am 3 de 6 pe langa 10. Prefer sa nu ma mai gandesc la acest lucru si mai ales sa invat de acasa. Incearca sa ai note mai mari data viitoare dar sa nu te descurajezi. Si in plus incearca sa analizezi deviza " Toti pentru unul si unul pentru toti"!( comploteaza cu colegii laughing )

16 răspunsuri:
| Lightning1997 a răspuns:

Daca,pe viitor, vei intra la un liceu sever, vei lua multe note mici.Asta este cel mai incurajator lucru.Cat despre categorie, trebuie sa respecti categoriile, puteai posta la ''Conversatii''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te gandesti ca eu la chimie am un 3 si un 7, la romana 6 si 7, la fizica 5 7 si 10(din concurs big grin) nu te mai supara din cauza unei note mici. Fiecare dintre noi o sa o pateasca si in rest nu este vina ta ca erai de serviciu in ziua aia si ca a varsat ala iaurtul langa banca ta.
Intrebare : in ce clasa esti?

| Mussete a răspuns (pentru anonim_4396):

A 5-a si nu prea sunt obisnuita cu notele micisad

| anonim_4396 explică (pentru Mussete):

A, pai e usor in a cincea, stai sa vezi cum e in a opta.
Oricum eu raman la ideea mea : inteligenta nu se masoara prin note.

| Hirako a răspuns:

Uite-te in jur.Cei cu note bune ajung saraci/mediocrii, in timp ce toti bogatii sunt prosti.Considera 3-ul asta ca primul pas spre un viitor instarit ^-^

| Λl๓a a răspuns:

Gandeste pozitiv, adica, si cu 3 sau 10, viata merge inainte si ar trebui sa te gandesti la mai multe lucruri bune, mai greu sau mai usor, tot o sa uiti, dar oricum, o sa ai o viata frumoasa, un job placut, si nu iti face griji, "O toxi-infectie scolara si un 3, nu sunt un capat de tara". happy Mergi la mall cu prietenii, distreaza-te, mergi la un film, vad ca te pricepi la scoala, si atata timp cat nu e la medie, ai toate motivele sa dai nota Uitarii.

| alexandra2222 a răspuns:

Pai daca tu ai 10 la istorie asa cum zici este imposibil sa nu-ti mai fi adus aminte ceva din cat invatasei pentru 10 ala deoarece acea nota ai luat-o invatand nu?

| Mussete a răspuns (pentru alexandra2222):

Acel 10 l-am luat la fisele cu referate

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Mersi!

| andreia297 a răspuns:

Chiar nu conteaza acel 3. Conteaza de fapt cu ceea ce ai ramas tu in cap. stii cum e expresia aia: ''un sut in fund, un pas inainte". Gandeste-te ca, daca ai o nota mica, nu este sfarsitul lumii. In viata avem si suisuri si coborasuri, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci o depresie din cauza unui 3. Asta inseamna ca nu primesti tratament special la scoala si ca profesorii sunt corecti! happy. Nu fi suparata, nu merita! Capul sus! Il vei indrepta la urmatorul test, cand te vei pregati mai bine!

| Mussete a răspuns:

Dau funda celui mai incurajator raspuns si la restul voturihappy

| Shiro_9088 a răspuns:

Deci,daca esti o eleva asa buna un 3 nu prea face diferenta si siguuur nu o sa iei 3 stai linistita, ceva tot ai stiut, la un test la istorie eu nu am invatat nimiiiiic, si erau 2 intrebari, una am scris-o asa mai chinuita si cealalta am scris-o din susotelile pe care le-am auzit prin clasa si profu mi-a dat 9 XD, gandeste pozitiv, poate iti da vreun 8, 50 sau poate chiar 10, nu se stie niciodata ce va face un profesor :))), si ca sa iti treaca depresia uitate la astea =))))))))) http://www.youtube.com/watch?v=rKRbJCVzCcE&feature=relmfu, http://www.youtube.com/watch?v=h36kZpJGiUA, http://www.youtube.com/watch?v=ctJJrBw7e-c

| Mussete a răspuns (pentru Shiro_9088):

Mersi pentru raspuns si pentru videoclipurilaughing

| Alina201 a răspuns:

Fara suparare... imi pare rau ca gandesti asa, si intrii in panica doar pentru o nota proasta! In primul rand pe tine nu trebuie neaparat sa te intereseze notele, ci sa te interesezez cunostintele si capacitatile tale, asta e important. Si in al doilea rand o sa vezi ca peste ani, iti vei aduce aminte si vei face haz de aceasta intamplare!

| Teenix a răspuns:

Stii cum sa spune nu treci prin scoala daca nu ai toate notele.In fond si la urma urmei nots poate fii reparata si omul pana la urma urmei din greseli invata. Incearca sa nu te mai gandesti la acel 3 distreaza.te cat inca mai e vacanta... si nu.ti mai face sange rau gandindu-te!

| lory23 a răspuns:

Eu cred ca daca ai incredere in tot ce ai ionvatat poti lua o nota mare! Dar daca nu merge roag-o pe profesoara sa te mai asculte.(la noi merge intotdeauna)