| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea happy am 14 ani si de cativa ani mi se intampla ceva. am de fiecare data niste prremonitii ca si cum sunt atentionata cam mi se intampla ceva. adica mai demult cand veneam de la scoala am luat-o pe scurtatura si trebuia sa trec de un fel de tunel intre blocuri si inainte sa intru acolo am simtit in corp o vibratie si ziceam ca e cineva acolo...iar dupa colt a iesit un boschetar care se uita foarte urat la minte dar m-am grabit si am scapat de el. ok asta e doar o intamplare. Trebuia sa dau simularea la romana si am invatat toate
lectile inafara de una care eu credeam ca sigur nu ne va da din ea. pe parcursul zilei tot ma gandeam ca ar fi mai bine sa o citesc ai pe aia dar parca cineva nu ma lasa.ok, a doua zi ne a dat din acea lectie la simulare. Cateodata cand ma gandesc la ceva, de ex ca maine dam test la scoala asa se intampla si nu doar cateodata. acest lucru se intampla mereu.iar acum sa va povestesc punctul culminant: aseara am visat ca eram eu cu mama si fratele meu afara si mama imi zice dintr-o data ca va veni un cutremur. asa a fost. a inceput sa se cutremure
pamantul si sa tune si
fulgere. Dimineata cand m-am trezit am citit ca dAca visezi un cutremur inseamna ca se va schimba in viata mea si ma gandeam la tata ...mai tarziu el a pleat la pescuit si aveam un gol in stomac cand ma gandeam ca poate cadea in apa acolo... In seara asta a venit acasa speriat si a spus ca era sa moara ca a cazut in mures si ca era sa il ia curentii... intrebarea este: Oare pot face ceva sa scap de aceste chestii? deja imi e frica de mine.

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"am simtit in corp o vibratie [...] iar dupa colt a iesit un boschetar "
laughing
Clar.

"a inceput sa se cutremure

pamantul si sa tune si

fulgere."

Ce treaba are curtremurul cu fulgerele si tunetele?
Si eu am visat ca erupe Vezuviul, si ce crezi? Dimineata cand m-am trezit era un curcubeu pe cer. Asta inseamna ca am avut dreptate?

Eruptia vulcanica si curcubeul, respectiv cutremurul si o furtuna sunt fenomene complet separate.

| вєѕтωιѕнєѕ explică (pentru Inferno):

Visele se pot interpreta. daca nu ai nicio legatura cu ce am eu te rog frumos sa
parasesti aceasta pagina

| Inferno a răspuns (pentru вєѕтωιѕнєѕ):

Cu interpretarea viselor se ocupa psihologia. Incearca sa identifice credintele (informatia stocata in subconstient) ce stau la baza aparitiei visului respectiv.

Ca poti sa interpretezi visele si ca boschetarul, dupa ureche, asta e alta problema.

In principiu orice se poate interpreta dupa ureche.
Forma norilor : Nor in forma de sirena - exista sirene
Nor in forma de "sad face" - vine sfarsitul lumii.

Forma excrementelor : Excremente pufoase - ai sa ai parte de sustinere din partea celor dragi.
Excremente moi - Planurile tale de viitor vor fi lipsite de consistenta.
etc, etc

"daca nu ai nicio legatura cu ce am eu"

In caz ca nu ai observat te-am corectat referitor la "cutremur=fulgere si tunete"

-Multumesc Inferno.

-Sa-ti fie de bine.

| T0T a răspuns:

Mă amuză atât răspunsurile cât și întrebarea.

| вєѕтωιѕнєѕ explică (pentru T0T):

De ce?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru T0T):

Iti pun premonitorii gand rau

| T0T a răspuns (pentru SergiuBoss11):

M-am dat dre.q.

| OldSoul a răspuns:

Esti tu asa sigura ca sunt premonitii? Sau asa vrei tu sa le ei...
Eu zic sa renunti sa mai crezi ca astea sunt premonitii e pentru binele tau.
Vei vedea ca au fost doar simple coincidente.
Dar daca persista da, e posibil sa ai ceva "special"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla.
De visat... Mi s-a intamplat doar de doua sau trei ori.

De ce ai vrea sa scapi?
Eu le iau ca pe niste cadouri.
Un fel de pregatire pentru mai bine sau mai rau.

Poate chiar ai putea sa opresti unele lucruri.

| clickkcilc a răspuns:

Eu zic ca asta e un lucru bun. poate ca nu vorbesti cu prea multa lume despre asta ca sa nu rada de tine.dar daca e cum zici tu sa stii ca ai un adevarat dar si ar trebui sa inveti sa il folosesti

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

. credeam ca sunt singura careia i se intampla chestii de genul. iti trimit mesaj in privat

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Nu ma lasa sa iti trimit mesaj pentru ca sunt membru junior, trimite-mi tu daca poti te rog, chiar am ceva sa iti spun si e important si urgent pentru ca incep sa ma panichez si sper ca tu sa stii macar ceva in legatura cu asta...

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Nu merge sa iti trimit mesaj, ai fb? chiar cred ca ne-am putea ajuta reciproc intr-un fel sau altul

| вєѕтωιѕнєѕ explică:

Nu am spus ca sunt clarvatoare. nu inteleg de ce te mai amesteci aicindaca esti atat de limitat

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru вєѕтωιѕнєѕ):

Iarta-l...este doar un simplu om limitat, nu poate avea puteri ca dvs

| CatyVany a răspuns:

Si mie mi se intampla...de foarte multe ori am 'premonitii' din astea. Insa iti spun sincer ca su feeling.uri ...si uneori stari de deja vu. Nu ai ce sa faci sa scapi de ele. Sunt atentionari intr.un fel. Considera.le de la Dumnezeu.

| Andu_6930 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica, nu trebuie sa incerci sa scapi, ceea ce "aflii" nu este din cauza ta, sunt informatii de care te poti folosi! Glumind putin, treci intr-o zi pe la loto! Bafta

| Honey99 a răspuns:

Si eu am 'premonitii' numai ca nu spun "daca s-ar intampla asa.". Pur si simplu visez cum sunt unele persoane imbracate si a doua zi exact asa le vad la liceu (ideea e ca nu sunt prieteni, sa zici ca le cunosc garderoba.). Uneori visez intamplari/certuri/revederi cu prieteni vechi care a doua zi se intampla. Pentru mine e ceva normal dar totusi incerc sa nu afle familia si prietenii pentru ca pe la primele 'premonitii' pe care le-am avut m-am laudat si au inceput sa-mi zica ca sunt clarvazatoare sau medium. Nu cred ca pot sa le opresc si nici nu as vrea.