NOname
| NOname a întrebat:

Când nu vrei, dar vrei să vrei, cum te faci să vrei?

Răspuns Câştigător
| Aly2 a răspuns:

Pai nu sunt sigura ca am inteles, dar raspunsul meu este : Depinde de context. Daca este vorba de teme, de mers undeva etc. Dar ca sa te faci sa vrei te poti gandi ce fain ar fi daca ai face acel lucru, sau ca trebuie, ca iti prinde bine, poate chiar ca ar fi amuzant ( poati asculta muzica in timp ce faci lucrul acela ). Incerci sa vezi partea buna a lucrului pe care il ai de facut dar nu vrei sa il faci si atunci POATE te faci sa vrei.
Imi cer scuze daca raspunsul meu ti se pare stupid. sau daca nu am inteles intrebarea. Si te felicit pentru ceea ce ai scris mai jos.

126 răspunsuri:
| ReallySomebody a răspuns:

Wow inteligenta intrebare NOnamesmug, deci sa vad daca am inteles, nu vreau sa calatoresc cu avionul pentru ca imi e frica, dar vreau sa vad malul celalalt ce ma fac sa vreau? wooohow coolsmugsmug nici nu m-am gandit la asa ceva vreodata! Si @toti care raporteaza:-J sunteti si voi ca toti ceilalti, trezirea, regulamentul e pentru toti! Succes NOname!

| kanajambe a răspuns:

Eu merg pe principiul risti si castigi.Chiar daca initial am o temere, si incercarea are un final prost, am castigat o experientahappy

| Shatzie a răspuns:

Nu tu erai cea care, acum cateva zile, se plangea de rautate?
Nu cumva postarea asta si, mai ales, "explicatia" de la inceput au izvorat tot din ceva rautate?
Citindu-ti multiplele explicatii, vad o frustrare care, in curand, daca o tii tot asa, se va transforma in psihoza. Si chiar mi-ar parea rau sa se intample, pentru ca pareai o tipa mai echilibrata de-atat.

| Shatzie a răspuns:

Sa inteleg cumva ca trebuia sa-ti cer mai intai parerea inainte de a vota ceea ce mi s-a parut MIE inteligent?
Cum spuneam, psihoza aia e mai aproape decat credeam.
Scrie pe undeva prin Regulamentul ala pe care il invoci ori de cate ori nu ai argumente ca eu, sau oricine altcineva de pe site nu putem vota? Avem vreo restrictie, ceva? Poate sari cu citatul.
In alta ordine de idei, nu ma pot impiedica sa nu bag de seama ce diferenta enorma este intre cele doua chenare albastre de pe prima pagina de utilizatori. Si nu prea e in favoarea ta diferenta asta!

| Dennys1521 a răspuns:

@Noname,vorbesti singura, pentru unii care nici daca citesc intrebarea de 100 de ori nu o inteleg

in legatura cu intrebarea,e complicata,si un raspuns e greu de dat
nu stiu exact,imi pun ambitia la incercare, dar il fac doar daca prin facerea acelul lucru am ceva de castigat, altfel sar numii energie consumata degeaba

| doc69 a răspuns:

Intreb daca vrea si la ce i-ar folosi

| puidetigan a răspuns:

Daca vrei, vrei. E foarte simplu cand vrei.

| RфZaημtzα a răspuns:

Ma dresez si-mi zic ca asa e mult mai bine chiar daca constiinta imi zice''nu''.

| hope2destiny a răspuns:

Imi spun intr`una "vreau, trebuie sa vreau, e pentru binele meu sa vreau" etc.
@cei care considera ilogica exprimarea: lb romana e facuta doar pentru a te intelege cu celalaltwinking

| Melodramatic a răspuns:

Depinde, eu unu sunt o persoana melodramatica, incerc sa ma fac ca vreau doar sa fiu putin in atentia lor, acum depinde... uneori si daca nu vrei nu ai de ales. Totul depinde de starea care vrei s-o atingi indiferent de consecinte.

| Melodramatic a răspuns:

Inca un raspuns...PARADOX. restul? studiati inainte de a raspunde...

| RainUmbrella a răspuns:

Ca unii sa inteleaga ca intrebarea este foarte clara voi da un exemplu; Cand nu vrei sa calatoresti cu avionul pentru ca ti-e frica, dar vrei sa vrei sa calatoresti ca sa mergi in alte tari sau orase, cum te faci sa vrei? Si acesta e doar un exemplu. Acum raspunsul meu este trebuie sa te gandesti ca e mai bine si sa uiti de emotie, frica etc.
NOname zi-mi daca am inteles intrebarea sau trebuie sa ma gandesc mai bine

| Ahla a răspuns:

Simplu. Autosugestie.
Cand nu vrei, dar vrei sa vrei, te faci sa vrei mintind ca vrei si apoi te minti ca te-ai mintit. laughing

| Ahla a răspuns:

@NOname, nu stiu. Zi-mi tu. Am alergat si eu prin mintea ta? :* Caci, eu am ametit un pic. laughing

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Te gandesti de doua ori thinking, vezi daca e bine ce vrei si tradezi ori vrutul ori nevrutul b-)!

| claudiu89 a răspuns:

Intrebarea e buna, daca noi romanii am fi mai harnici am duce-o mai bine, si eu am problema asta, si eu as vrea sa invat, sa studiez mai mult, dar ce fac? stau pe net si ma mir cum trece timpul. Intrebarea ii grea si daca am sti raspunsul Romania nu ar fi o tara plina de hoti si oameni lenesi.

| claudiu89 a răspuns:

Te rog nu mai trimite aceeasi intrebare de mai multe ori, merci.

| saidkique a răspuns:

Te rog sa citesti, si daca tu crezi ca e destul de interesant raspunde. De obicei intrebarile astea le gasesti in pungi de pufuleti, si in plus acesta e un site pentru intrebari de genul "cum sa desfac roata de la masina" "cum sa sterg un folder" E TPU adica toti pentru unul. Stiu ca esti userul anului bla bla mare mahar dar asta nu inseamna ca poti pune intrebari de genul asta asa des. presupun ca esti o fire puternica.dar totusi sensibila... o persoana independenta, fresh, in floarea varstei, sexy(xD) si melancolica in unele momente... daca intrebarea asta are de-a face cu viata ta de exemplu (adica asta ar fi posibil sa fi vrut sa spui)"eu nu vreau sa il paraseasc dar as vrea sa vreau pentru. ca e un porc si ma inseala. Cum sa fac sa vreau sa ma paraseasca?", atunci nu te acuz de nimic, dar iti recomand sa spui ceva mai clar. Stiu ca intrebarea se aplica la orice, cum ar fi sa ma las de fumat, sa slabesc, sa ma *** si altele, dar pur si simplu, nu vad rostul ei fiindca orice depinde de individ. O zi buna.

| PotatoMustDie a răspuns:

Daca nu vrei, dar vrei sa vrei, deja te-ai facut sa vrei, vrei nu vrei tot vrei

(la orice intrebare ilogica, raspunsul trebuie sa fie la fel sau mai ilogic)

| SameMistake a răspuns:

Mai, NOname, zau asa, cand iei si tu o pauza?
Iarta-ma ca dau acest "raspuns" la o intrebare aleatorie, dar primesc vreo 2-3-4 mailuri pe zi(sau mai mult) si mai primesc si de la aceeasi intrebare de vreo 2 ori. Nu imi spune sa te sterg de la prieteni ca imi face placere sa iti citesc intrebarile(unele chiar sunt bune dar imi fac timp doar sa imi raspund mie in gand, nu si pe TPU). Si, sincer, fara sa fiu ironica, cand pleci si tu in vacanta? Sau, daca esti deja, chiar asa rau te plictisesti? :-D
Sa nu mi-o iei in nume de rau, nu am nimic cu tine si intrebarile tale, haha, eram curioasa!

| UnicornulFericit a răspuns:

Bună,deci în primul rând nu am înţeles deloc intrebarea pusă de tine.Mă gândeam ca e ilogică şi că nu are un răspuns cert,însa după ce m-am uitat peste răspunsurile celorlalţi şi am stat o vreme să gândesc răspunsul,iată că acesta a venit.Şi acum răspunsul meu:
Am să dau exact exemplul din mintea meabig grinacă eu nu vreau sa fac baie dar totuşi vreau,cea ce mă determină să nu vreau sa fac baie este un obstacol(poate apa e prea caldă sau prea rece),şi cum faci să vrei? Gaseşti o solutie convenabilă ca să poţi face cea ce vrei(adaugi apă caldă sau rece ca să ajungi la o temperatură convenabilă).
Deci:Când nu vrei(nu vrei pentru că ai de infruntat un obstacol),dar vrei să vrei(vrei să faci acel lucru,si l-ai face dacă n-ar exista un obstacol),cum te faci sa vrei(găseşti o soluţie pentru a depăsi acel obstacol).
Eu aşa am răspuns pentru că mi se pare cel mai potrivit răspuns.
NOname dacă e răspunsul bun,sau e pe aproape,sau trebuie să mai meditez la intrebare să-mi spui.
Numai bine.
P.S. Sincer te admir pentru intrebările puse, pentru că sunt atât de inţelepte şi poţi invăţa din ele, şi te admir pentru că mă faci să râd fiindcă îi faci pe mulţi să se supere pe tine pentru simplul motiv că ei nu cugetă la o problemă care pană la urmă are un raspuns logic şi simplu.

| MicutzaaPooh a răspuns:

Autocontrolhappy

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Eu ma intreb de unde iti vin intrebarile astea sau de ce iti vin.ma tot gandesc dar nu-mi dau seama.sau poate vrei sa te dai desteapta cu intrebari de genu asta?

| pepy63 a răspuns:

Adica din intrebarea ta inteleg ca esti nehotarata,spune mai clar, ori vrei ori nu vrei, nu exista amandoua.sau vrei sa te joci cu noi. oricum imi face placere ca mai vorbim

| Beatriiice a răspuns:

Este ceva de genul: Este o persoană pe care o plac mult, dar am un iubit/ o iubită, şi nu pot fi cu acea persoană, însă tu vrei să fi cu ea...Trebuie să renunţi la iubit pentru a putea fi cu acea persoană. Poate e puţin absurd. E o chestie pe care trebuie să ţi-o impui.

| 1992 a răspuns:

Motivandu-te

| poppies a răspuns:

Dagilor,NOname cred ca a pus intrebarea doar daca puteti s-o intelegeti, mai exact sa PUTETI sa o cititi.Vai,vai ce va crizati repede.Nu raspund prea mult la intrebari dar ma multumesc cu cititul raspunsurilor, iar din primele raspunsuri."m am lamurit"

| Thrimbor a răspuns:

Am inteles intrebarea.dar nu stiu ce raspuns sa dau.ar fi ceva de genu : Nu vreau sa ma las de fumat, dar vreau pentru ca trebuie,(si "cum te faci sa vrei?") pentru ca este cel mai bine pentru mine, pur si simplu iti asculti motivatia.

| Alki a răspuns:

Întrebarea e simpla, raspunsul:pai...depinde de tine,iti poti impune sa vrei, te poti gandit la rezultat ca la o reconpensa sau.te poti gandi ca in urma refuzului tau ceva nu va iesi bine, chiar neplacutthinkingbig grin[PS:Mi-a placut formularealaughing]

| ioio232 a răspuns:

E ca si cand nu vrei sa te lasi de fumat dar vrei sa vrei sa te lasi
eu asa fac la flotari tu ti-o adaptezi la problema ta
imi spun daca nu fac 60 de flotari va trebui sa fac 200 de abdomene si asta ma motiveaza sa fac 60