| Λndrei a întrebat:

Ce credeti despre Proiectia Astrala?
Ati incercat vreodata asa ceva? Daca da,cum a fost? Cum ati reusit?
Vreau sa stiu si eu pentru ca am auzit de ea si vreau sa iuncerc, desi cred totusi ca nu "te dezprinzi" de creier si ajungi pe nu stiu unde ci totul este simulat de creier.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu sint cuvinte, nici nu ai cum sa explici asa ceva si, cineva care a atins asa ceva isi da seama ca orice explicatie este irelevanta celorlanti si va tacea naibii din gura.

| shadovv a răspuns:

Proiectie astrala? Eu iti recomand lsd.

| Λndrei explică (pentru shadovv):

Hahaha chiar ca big grin

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

In primul rand trebuie sa realizezi ca atunci cand esti in astral adica in lumea viselor te dedublezi, adica iesi in corp astral in lumea astrala.ca sa faci asta trebuie sa sari din pat cand esti intre starea acea de veche si somn.sa prinzi momentul, sa nu te temi si sa sari. daca ai reusit vei pluti. orice gand de frica te reintroduce in corp.nu am ajuns sa am o asemenea experienta din frica dar banuiesc ca esti mult mai liber

| Λndrei explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Un prieten a reusit cu "alarma".
Noaptea in timp ce dormea,(cu geamul deschis si camera spre sosea), era trezit de masini.Si asta se intampla cam aproximativ la o ora.De vreo 4-5 ori s-a trezit din cauza masinilor pana cand ultima data s-a trezit doar cu mintea,spunea el, corpul fiind obisnuit inca dormea.Mi-a spus ca totul se intampla ca si cum ar fi fost altceva si nu om. Ajungea la usa in o secunda, isi intindea mana din pat pana jos si tot asa.
Mi-a spus, din ce a auzit,(nu a experimentat inca), ca poti sa vezi spirite si demoni/ingeri.
Momentan sunt intr-o stare de negare si nu prea imi vine sa cred asa ceva dar chiar vreau sa incerc neaparat!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Λndrei):

Experiementeaza o chestie daca spui ca nu crezi,asta sigur te va convinge ca orice e posibil: cand esti in vis si esti constient de asta incearca sa iti intinzi un deget, asta datorita faptului ca in lumea astrala sunt mai putine legi decat in lumea fizica.o sa vezi ca se poate intinde foarte mult.in astral corpurile pot zbura sau pluti dupa voie, te poti intinde la propriu. poti calatori oriunde doar gandeste-te unde vrei sa mergi si vei putea sa ajungi

| Λndrei explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Rar am vise lucide...nici macar nu stiu daca pot sa-mi aduc aminte de ceva in zis.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Λndrei):

Incearca sa faci relaxari inainte de culcare.ar putea ajuta la dedublare.important e sa ai mintea fara ganduri. orice gand te poate readuce in corpul fizic

| Λndrei explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Greu...creierul meu parca ar vrea contrariul.DE fiecare data cand stau relaxat dupa o vreme ma trezesc intr-un brain storming de proportii mari.20 lucruri trec prin mintea mea la secunda...
O sa fie greu dar trebuie s-o fac, sunt prea curios. happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru Λndrei):

In momentul acela poti sa incerci sa iti observi gandurile fara sa te iei cu vreunul.o sa vezi ca se mai domolesc.e o chestie cu ele, parca fug.incearca,la mine merge.plus ca e interesant sa vezi la ce te gandesti cand stai

| marianyonutz93 a răspuns:

Scz pentru ca aceasta intrebare e cam' veche dar nu ma pot abtine, numai aberatii idioate ati scos aici daca, chiar vreti sa stii adv si vb ft serios imi trimiteti un msj si va rasp nu scriu aici pentru ca e prea mult de explicat

| Sh4dy a răspuns:

Este cat se poate de reala. Dar dupa cum spune si Harciog nu e nevoie sa-ti dam noi explicatii sau sa-ti povestim cum e. Pentru ca stim ca majorotatea oamenilor (mai ales romanii) sunt sceptici, ignoranti etc. (nu m-am referit la tine.) zic in general.
Daca vrei crezi si te interesezi si cel mai important INCERCI CHIAR TU.
Daca nu. e treaba ta

| GeOCyP a răspuns:

Eu am incercat sa va zic cum a fost m-am pus in pat mam linistit si m-a luat somnu dintr-o data simteam ca ceva vrea sa imi iasa din burta eu inpingeam inapoi cu mainile pana la urma a iesit era sufletu cand m-am culcat eu aveam pc inchis si cand am iesit din corp pc era deschis canta muzica ma duc eu incet la scaun pun mana pe el se simtea ceva ca un fel de corp dar nu se vedea nimic in momentu ala m-am speriat si sufletu a sarit singur in corp si m-am trezit imd eram un din cap pana in picoare deci faza cu priectia astrala nu e o minciuna e adevarat dar toata smecheria ie sa nu va speriati eu o sa mai incerc daca imi mai iese va povestesk ke s-a intamplat ce sa va zic decat bafta la cei care vor sa incerce big grin