| mircea666 a întrebat:

Ce parere aveti despre deism?

5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Ce inseamnă? Mîrlane esti idiot? Da dar de ce întrebi? Acu numai sînt.

| BRG a răspuns:

De ce ai dat stupid inginerule

| mircea666 explică (pentru BRG):

Pentru ca tu esti stupidwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deismul recunoștea existența lui Dumnezeu, dar neaga ideea întruchipării Lui într-o persoană și intervenția acestuia în viața oamenilor.Personal nu sunt de acord cu deismul si consider ca Dumnezeu se implica absolut in coordonarea si evolutia lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceputul ateismului a fost deismul dar dupa teoria evolutiei si teoria big bang multi deisti au trecut la ateism desi deismul e ceva expirat / nu-i inteleg pe deisti cred ca nu pot scapa de amicul lor imaginar din copilarie