| chiftelutacrocanta a întrebat:

Sunteti de acord cu persoanele care isi pregatesc deja in timpul vietii sicriul si mormantul? Voi v-ati gandit unde vreti sa fiti inmormantati?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Treaba lor.
Nu. Prefer incinerare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,sunt de acord.La moartea fratelui meu am cumparat loc si pentru mine langa el. Am amenajat locul, am pus cruce cu poza...E sinistru daca te gandesti asa, dar macar faci totul asa cum vrei tu sa fie pentru posteritate. Imi vad poza pe cruce ori de cate ori merg la mormantul fratelui meu. M-am obisnuit.E la o distanta de 700 m de locul unde locuiesc.Asa ca...n-o sa ma duc prea departe!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt de acord.Dar eu nu voi face asta. Raman destule dupa mine ca urmasii sa faca si ei un efort.

| RAY a răspuns:

Fiecare face ce vrea, mi egal unde voi muri, ma intereseaza doar azi si atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ma gandesc la asta, sa se ocupe cei ce raman dupa mine

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Depinde de situatie treaba lor ei stiu mai bine. sunt prea tanar sa ma gandesc la moarte

Răspuns utilizator avertizat
| Jimtheghost a răspuns:

Eu am si o lista cu melodiile pe care sa le puna la inmormantarea mea. laughing

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Eu nu sunt împotriva lor,dar eu spre exemplu nu m-am gindit la așa ceva și nici nu am de gind, caci la ceea ce te gindesti aceea se și întîmpla.E bine să fii pregătit de orice, dar ca doar pe plan sentimental, totuși să nu faci din viață doar o șansă de a muri, căci e absurd.