| Nicky29 a întrebat:

Dupa ce am fumat niste marihuana mi-am pus o intrebare care nu i-am gasit raspunsu. Dumnezeu daca e atotputernic poate sa faca o piatra atat de grea incat sa nu o ridice nici el?

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Si eu iti raspund dupa ce am baut cateva sprituri din licoarea lui Bahus. Dumnezeu la inobilat pe om cu inteligenta si stiinta de a inventa marihuana sa se apropie mai mult de El, cu cat mai multe doze intr-un tamp cat mai scurt cu atat te duci mai repede la El. Daca ai fapte rele treci pe la Purgatoriu si acolo dai de seful @crinu si-ti va curata sufletul sa fie pur, salutal din partea mea si te va menaja, drumul catre imparatia cerurilor iti va fi presarat cu cele mai alese miresme de flori. Drum bun.

regis
| regis a răspuns:

Pentru tine a cauta pe google=a fuma marihuana?
Eu am alta intrebare, daca Dumnezeu este atotputernic, poate crea un cretin atat de mare incat sa se mire si El?

| ania a răspuns:

Dumnezeu nu poate face ceva imposibil logic. Dumnezeu fiind atotputernic nu poate sa nu poata. La fel cum nu poate sa faca un triunghi patrat.

| Thunder a răspuns:

Intrebarea ti-ai pus-o in timp ce citeai pe net intrebari "dashtepte", nu dupa ce ai fumat marijuana. Ce copii laughing Auzi la el cica dupa ce s-a drogat. Drogat de oboseala sau ce? Intrebarea e slaba. Daca exista Dumnezeul biblic nu as vrea sa demonstreze ca exista prin crearea un pietre.

| yoo23 a răspuns:

Alta intrebare:poate Dumnezeu sa creeze o piatra indestructibila? dar poate sa o distruga dupa aceea?
deci Dumnezeu nu poate face chiar totul.

| push2gl a răspuns:

Cred ca inca esti sub influenta marihuanei

| deeeeeebora a răspuns:

Nu-mi bat capu' pe intrebari din astea.eu cred in Dumnezeu stiu ca ma iubeste asta e important.

| 4b a răspuns:

La EL toate sunt cu putinta, asa ca nu stiu de ce lumea se ambaleaza cand vine vorba de puterea Lui...straight face

| Nicky29 explică:

@thunder poate am citit-o inainte pe net sau am mai auzito nu am zis asta dar eu mi-am pus-o atunci si nu i-am gasit raspunsu de obicei cand esti drogat gandesti mai bine

| Nicky29 explică:

@regis da cred ca ar putea, sa fie un om cu 2 personalitatii si sa se minuneze prima parte a lui cretina.

| Tzl a răspuns:

In primul rand, corect este "marijuana". In privinta lui Dumnezeu, in afar de Univers si de lumea asta imensa, nu stie nimeni daca Dumnezeu este in stare de ceva mai mult. Atotputernic nu inseamna putere fizica ci putere spirituala, mentala.

| andreylarentiu a răspuns:

Grea intrebare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate, pentru. ca nu existahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca beai si un kil de vinisor, stiai raspunsul.asa nu ti-l va spune nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dumnezeu nu poate face ceva imposibil logic."
Da? E imposibil "logic" gandind ca Iisus sa invie dupa ce moare; E imposibil "logic" vorbind ca Iisus sa transforme apa in vin, sa mearga pe apa, sa invie morti s. a. m. d. Pe astea le acceptati, insa cand vine vorba de a exemplifica unele paradoxuri ce vin la pachet cu omnistienta, omniprezenta sau omnipotenta, repede apelati la realitate, logica si natural.

| Wolfsz a răspuns:

Intrebare asta e ca secventa aia din "Motanul incaltat":
"Daca esti asa puternic, poti sa te transformi in ceva mic, mic de tot, de pilda un soricel (ca sa te mananc)?"

| MynameisRallu a răspuns:

O intrebare pusa la marihuana...banuiesc ca nu st dar cred ca st de ce ai pus aceasta intrebare...

| dragutaalex a răspuns:

In primul rand nu e bine sa fumezi mai ales droguri si in al doilea rand dumnezeu ai zis ca e atotputernic si el poate sa ridice orice