| maya1 a întrebat:

Fericirea!
Exista ea sau e doar perceptia noastra subiectiva asupra unei situatii?

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pentru mine fericirea exista! Eu am cunoscut fericirea si chiar daca nu tot timpul sunt cu zambetul pe buze in adancul inimii am o fericire ce nimeni nu mi-o poate lua!

| Dash a răspuns:

Exista.
O inatalnesti atunci cand evenimentele din viata ta se desfasoara intr-un mod cat mai asemanator cu ceea ce iti doresti.

| SENEX a răspuns:

Fericirea, este o stare psihica perceputa diferentiat de fiecare individ in parte, pe scara evolutiei. Motivatia starii de fapt diferentiaza in egala masura fericirea.Numai bine.

| cosmin2344 a răspuns:

Cu toti cautam si speram a gasi ceea ce de fapt nu exista; FERICIREA! tot timpul mai trebuie adaugata o picatura pentru ca paharul sa fie plin.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Fericirea e perceputa diferit de fiecare fiinta in parte.

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Imagineaza-ti o Zebra care sta de cateva zile linga o alta Zebra 'Femela' ce este intinsa pe jos, moarta, Iar doua Haiine asteapta ca Zebra 'mascul' sa plece pentru ca ele sa-si poate hranii puii. Tragedia zebrei este pranzul haiinelor, bucuria puilor lor si de ce nu, O Viata fericita Familiei de Haiine.
Un om constient care are Apa, Mancare, Acoperis, Sex, Siguranta, Afectiune, Prieteni si prosperitate, Are si Fericire, Si nu este una imaginara

| maya1 explică (pentru GandesteLogic2011):

Cred ca vorbesti despre o familie de hiene.
Presupunand ca ceea ce spui e adevarat, crezi ca exista un astfel de om?

| GandesteLogic2011 a răspuns (pentru maya1):

Categoric