| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Hei cum pot sa sterg un articol de pe internet de la ziarul adevarul? Nu conteaza cum dar am aparut intr-un ziar cand eram mai mic si mi se pare extrem de stanjenitor, nu imi place deloc. Cum as putea sa il sterg? probabil eu nu am cum dar, cum pot sa dau de fondatorul paginii ca sa il rog sa stearga articolul cu mine? oare o sa il stearga daca o sa ii zic?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu poti sterge articolul dar poti cere ziarului sa il stearga sau sa-ti stearga numele din articol. O sa obtii asta doar daca ti-au afectat dreptul la propria imagine sau daca au scris despre tine fara acceptul tau sau al parintilor (daca erai minor la data aparitiei articolului).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic trebuie sa contactezi ziarul si sa le spui sa scoata de pe pagina respectiva articolul, insa ma indoiesc ca te va baga careva in seama. Pe de alta parte poti scrie celor de la google sa il deindexeze pe motiv ca iti aduce prejudicii persoanle, insa cineva de la google trebuie sa analizeze situatia si doar ei hotarasc daca e cazul sa nu

| DataSoft a răspuns:

Ia despre ce este vorba? happy in acel articol happy